Více informací Více informací

ZDRAVÍ RODINY

Dýně: symbol halloweenu napěchovaný vitamíny

Dýně obsahuje tři nejúčinnější látky rostlinného původu, u nichž byl prokázaný antikarcinogenní účinek: beta karoten, vitamín C a vláknina. Například k léčbě zvětšené prostaty se dýňová semínka užívají už více než sto let.

Dýně bývají na podzim, hlavně v čase halloweenu v domácnostech nepostradatelnou dekorací. Rozhodně by však neměly chybět také na našem jídelním stole. Jejich dužina a semena totiž obsahují množství vzácných a tělu prospěšných látek, které posilují imunitní systém a příznivě působí na naše zdraví. Dýně zásobují tělo vitamíny, minerály, vodou, vlákninou a navíc mají nízkou energetickou hodnotu.

V kuchyni se dají využít a připravit na spousty způsobů a jejich velkou výhodou je, že se mohou také na dlouho uskladnit. Vydrží vám v lednici a můžete je i zamrazit. Dýně udivují pestrostí tvarů a barev. Jejich kůra bývá nejčastěji…>> ce­lý článek

1.11.2011, 10:15:24 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Pravidelná sauna zahání nemoci

Sauna, tak jak ji známe u nás, má své počátky ve Finsku. Sám název „sauna“ je finské slovo a jeho definice říká, že jde o „dům s možností lázně, pro kterou je vzduch ohříván pecí“.

Jednou z možností, jak účinně posílit imunitu organismu, je podle odborníků saunování. Sauna totiž uvolňuje a pročišťuje dýchací cesty a zvyšuje počet buněk schopných likvidovat viry a bakterie. Vhodná je jak pro dospělé, tak pro děti, avšak pouze pro zdravé osoby. Její příznivý efekt vydrží asi šest dní, proto byste ji rodině měli „naordinovat“ pravidelně.

Saunování zvyšuje odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylaďuje nervové i hormonální funkce organismu a pomáhá orgánům při intenzivním pocení zbavovat se ve větší míře zplodin látkové přeměny. Sauna se využívá například také…>> celý člá­nek

26.10.2011, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Správným jídlem ke zdraví a síle

Častý příjem především syrové zeleniny a ovoce je dobrou prevencí rakoviny, srdečních chorob a ostatních onemocnění. Jejich pravidelnou konzumací posilníte svůj imunitní systém.

Jak se staráme o to, co naše tělo přijme v potravě, tak se také budeme cítit a vypadat. Budeme zdraví, anebo naopak budeme trpět nemocemi. To, co jíme, ovlivňuje i naši imunitu i psychickou pohodu.

Vhodné jídlo obsahující ty správné látky nám dokáže pomoci i ve chvíli, kdy už nějaká nemoc přijde. Máme pro vás inspiraci – několik tipů, co si dát na talíř, abyste byli zdraví, odolní a cítili se fit.

Zázvor je přírodní všelék
Zázvor patří mezi přírodní všeléky. Je antibakteriální a protizánětlivý, posiluje imunitní systém, je prevencí proti chřipce a nachlazení a usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem…>> ce­lý článek

21.10.2011, 16:15:35 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Zatočte s nepříjemným nachlazením

Lékaři radí při léčbě nachlazení nesnižovat teplotu, pokud není vyšší než 38 stupňů Celsia. Jde totiž o obrannou reakci organismu, která pomůže likvidovat viry.

Nachlazení neunikne nikdo z nás. Podle statistik postihne každého dospělého dvakrát až čtyřikrát do roka a děti ještě častěji. Nachlazení totiž způsobují viry šířící se kapénkovou nákazou a teď na podzim a v zimě jich na nás útočí asi kolem dvou set. Nezbývá tedy, než najít ty nejúčinnější cesty, jak se s nachlazením vypořádat.

Nachlazení trvá obvykle tři až šest dní a na rozdíl od nekompromisní chřipky, která nás skolí bolestmi a vysokými horečkami, se dá přechodit. Je tedy jasné, že se pak právě touto cestou rozšiřuje dál. Předávají si je cestující v hromadné dopravě, kolegové v práci a samozřejmě děti ve školách…>> ce­lý článek

20.10.2011, 14:37:42 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Alergie trápí každého čtvrtého člověka

Pro všechny, kteří trpí alergií na pyly kvetoucích stromů, keřů, trav, obilovin nebo bylin, jsou nejtěžším obdobím jarní a letní měsíce. V chladných měsících mnohem déle pobýváme ve vnitřních prostorách, které jsou obvykle nedostatečně větrány. Hlavním alergenem vnitřních prostor jsou zase roztoči.

Dýchací potíže, neodeznívající rýma, kožní vyrážky a svědění, záněty spojivek – tyto projevy a také další zdravotní obtíže bývají pro řadu lidí signálem, že se hlásí jejich alergie. Podle posledních vědeckých studií se alergické onemocnění v průběhu života projeví u každého čtvrtého člověka.

„Vrozenou dispozici k jeho vzniku má v sobě šedesát procent všech lidí“, říká primář Oddělení alergologie a klinické imunologie Fakultní nemocnice Olomouc doc. MUDr. Jaromír Bystroň, CSc. Alergie jsou bezesporu velmi významným zdravotním, ale i sociálním a společenským problémem. "Lidé sice na alergie neumírají tak často…>> celý člá­nek

13.10.2011, 11:50:06 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY
<< první < předchozí  37  38  39  40  41 42  další > poslední >> (42)
Doporučujeme

PSSST! FORTEPSSST! FORTE
Nový posílený doplněk stravy obsahující unikátní účinnou složku VOLUME CONTROL COMPLEX, která působí na měkké části horních cest dýchacích. » více o produktu

 
Anketa

Jak se vám v těchto dnech spí?

Archiv anket