ZDRAVÍ RODINY

Hlíva ústřičná je to pravé pro vaši imunitu

Čerstvá hlíva ústřičná, která má blahodárné účinky na naše zdraví, je dnes snadno k dostání v každém větším supermarketu. Pro mnohé je zase příjemnou variantou konzumace houby, kterou si jednoduše vypěstovali sami – na dřevu anebo slámě.

Chcete-li se vyhnout nemocem tím, že nepodceníte prevenci, můžete kromě zdravé životosprávy, dostatku spánku, pohybu, vhodné stravy a omezení alkoholu sáhnout také po zázračné houbě s mimořádnými účinky – hlívě ústřičné a produktech z ní připravených, jež jsou volně dostupné v lékárnách.

Hlíva ústřičná je houba rostoucí na listnatých stromech, která si svými účinky vysloužila název perla mezi houbami. Přípravky z ní se mimo jiné úspěšně se používají i při léčbě rakoviny, mnozí ji proto považují za pravý elixír života. Hlíva ústřičná vám může být nápomocná, pokud máte vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu…>> ce­lý článek

10.10.2011, 17:13:43 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Zahřejte své končetiny, získáte znovu chuť do života

Pokud vás trápí problémy studených rukou, vyzkoušejte účinky těch správných bylinek. Prohřát by vás měla například bazalka, oregano a pažitka.

Máte pořád studené nohy a ruce? Všichni už si všimli, jak často vám bělají prsty a jak se i v teplém počasí balíte do svetrů? Vlněné ponožky jsou vaším nejlepším přítelem a stejně máte nohy pořád jako kus ledu? Nezoufejte si. Přestože předejít problému se studenými končetinami zcela nelze, existují dnes metody a účinné přípravky, které pomohou vaše potíže zmírnit.

Problém studených končetin může být způsobený zužováním hlavních tepen rukou a nohou. Řeší jej mnoho lidí, často středního a staršího věku, nejvíce postiženou skupinou jsou ženy. Zejména kuřačky, ženy užívající hormonální antikoncepci a také ženy…>> celý člá­nek

10.10.2011, 17:12:38 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Silice na veš dětskou zabírají

Chcete-li své dítě účinně a rychle zbavit vší, vyberte si v lékárně přípravek na odstranění vší založený na přírodních silicích. Součástí balení by měl být také hřeben všiváček, který vám jednak pomůže odhalit přítomnost vší, a pak také zlikvidované vši a hnidy účinně vyčesat.

Přestože je veš dětská velmi malé stvoření, dokáže pořádně potrápit. Postižené děti bývají neklidné a nesoustředěné, neustále se škrábou. Výskyt vší samozřejmě nepřidá na psychice a klidu ani postiženým, ani jejich rodičům. Vzhledem k tomu, že se vši mezi dětmi při denním kontaktu, ve škole, při sportování a hrách rychle šíří, je potřeba problém vždy co nejdříve a účinně řešit.

Veš dětská je malý bezkřídlý hmyz, který žije v lidských vlasech, kde saje krev. Je velká jen asi 3 až 4 milimetry, má poměrně velký zadeček a tři páry nohou, které jí slouží k držení vlasu. Výskyt vší se většinou pozná podle…>> celý člá­nek

10.10.2011, 17:12:20 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Opary jdou ruku v ruce s oslabením

Nejčastějším místem, kde se opary objevují, je oblast rtů - rozhraní retní červeně a kůže anebo jejich okolí. Nepříjemné onemocnění se však také často vyskytuje kolem nosu, na tvářích anebo genitálu.

Opary jsou projevem infekce vyvolané herpetickým virem. Většina z nás se tímto virem nakazí již v dětském věku, ale ne u každého se opar musí projevit. Virus je po celý náš život ukrytý kdesi v těle a vyčkává na svoji chvíli. Ta nastává v okamžiku oslabení organismu, například při vážném onemocnění, po operaci, úrazu nebo při fyzickém vyčerpání. Příčinou však může být i UV záření, stres anebo pouhé leknutí. Na podrobnosti ohledně vzniku a léčby oparů jsme se ptali primářky Kliniky chorob kožních a pohlavních Fakultní nemocnice Olomouc MUDr. Renaty Kučerové, Ph.D.

Co je to opar?
Takzvaný opar prostý (herspes simplex) je časté…>> celý člá­nek

10.10.2011, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Prostata? Dejte na prevenci!

Trápí vás časté močení? Máte často nutkavý pocit, že si musíte odběhnout na toaletu, ať jste kdekoli? Takové příznaky byste neměli podceňovat, mohou totiž signalizovat zbytnění nebo zánět prostaty.

Prostata trápí ve vyšším věku téměř každého muže. V 60 letech je postižena nezhoubným zbytněním prostaty polovina mužské populace, v osmdesáti už problémem trpí devět z deseti mužů. Podle odborníků i v tomto případě platí: čím dřív je onemocnění odhaleno, tím větší je šance na uzdravení. Na vaše otázky k tématu nejčastější onemocnění prostaty odpovídá doc. MUDr. Vladimír Študent, Ph.D., přednosta Urologické kliniky FN Olomouc a LF UP v Olomouci a předseda České společnosti robotické chirurgie ČLS JEP.

Co je to prostata a jaká jsou její nejčastější onemocnění?
Prostata je část mužského reprodukčního systému přibližně…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY
<< první < předchozí  45  46  47  48  49  další > poslední >> (49)
Více informací
Doporučujeme

DonnaHAIR FORTE DonnaHAIR FORTE
Jediná tobolka doplňku stravy DonnaHAIR® FORTE obsahuje zvýšenou dávku aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu, který podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá při lámání a třepení. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket