ZDRAVÍ RODINY

Jmelí kouzelné, léčivé i jedovaté

Ve slovníku květin jmelí znamená „zdolávám všechny obtíže“. Není divu, jeho skvělé účinky jsou známé v celé historii léčby rostlinami a spektrum potíží a nemocí, proti nimž pomáhá, je velmi široké.

Vánoce si většina z nás bez jmelí ani nedovede představit. Vybíráme zelené větvičky s drobnými lístky a bobulkami, kupujeme i postříbřené a pozlacené varianty, abychom je podle zvyku mohli darovat a abychom se o svátcích měli pod čím líbat. Vánoční rituály spojené se jmelím známe všichni, že jde o významnou léčivou rostlinu, však zdaleka všichni netuší.

Kdo by neznal koule vyjímající se v korunách stromů. Jmelí, které jako parazit roste na vysoko položených větvích listnatých stromů, ale i jedlí a borovic, má žlutozelené nebo sytě zelené kožovité listy a bíložluté, uvnitř lepkavé bobulky. V nich skrytá černá semena roznášejí…>> ce­lý článek

5.12.2011, 11:34:07 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Dýně: symbol halloweenu napěchovaný vitamíny

Dýně obsahuje tři nejúčinnější látky rostlinného původu, u nichž byl prokázaný antikarcinogenní účinek: beta karoten, vitamín C a vláknina. Například k léčbě zvětšené prostaty se dýňová semínka užívají už více než sto let.

Dýně bývají na podzim, hlavně v čase halloweenu v domácnostech nepostradatelnou dekorací. Rozhodně by však neměly chybět také na našem jídelním stole. Jejich dužina a semena totiž obsahují množství vzácných a tělu prospěšných látek, které posilují imunitní systém a příznivě působí na naše zdraví. Dýně zásobují tělo vitamíny, minerály, vodou, vlákninou a navíc mají nízkou energetickou hodnotu.

V kuchyni se dají využít a připravit na spousty způsobů a jejich velkou výhodou je, že se mohou také na dlouho uskladnit. Vydrží vám v lednici a můžete je i zamrazit. Dýně udivují pestrostí tvarů a barev. Jejich kůra bývá nejčastěji…>> ce­lý článek

1.11.2011, 10:15:24 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Pravidelná sauna zahání nemoci

Sauna, tak jak ji známe u nás, má své počátky ve Finsku. Sám název „sauna“ je finské slovo a jeho definice říká, že jde o „dům s možností lázně, pro kterou je vzduch ohříván pecí“.

Jednou z možností, jak účinně posílit imunitu organismu, je podle odborníků saunování. Sauna totiž uvolňuje a pročišťuje dýchací cesty a zvyšuje počet buněk schopných likvidovat viry a bakterie. Vhodná je jak pro dospělé, tak pro děti, avšak pouze pro zdravé osoby. Její příznivý efekt vydrží asi šest dní, proto byste ji rodině měli „naordinovat“ pravidelně.

Saunování zvyšuje odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylaďuje nervové i hormonální funkce organismu a pomáhá orgánům při intenzivním pocení zbavovat se ve větší míře zplodin látkové přeměny. Sauna se využívá například také…>> celý člá­nek

26.10.2011, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Správným jídlem ke zdraví a síle

Častý příjem především syrové zeleniny a ovoce je dobrou prevencí rakoviny, srdečních chorob a ostatních onemocnění. Jejich pravidelnou konzumací posilníte svůj imunitní systém.

Jak se staráme o to, co naše tělo přijme v potravě, tak se také budeme cítit a vypadat. Budeme zdraví, anebo naopak budeme trpět nemocemi. To, co jíme, ovlivňuje i naši imunitu i psychickou pohodu.

Vhodné jídlo obsahující ty správné látky nám dokáže pomoci i ve chvíli, kdy už nějaká nemoc přijde. Máme pro vás inspiraci – několik tipů, co si dát na talíř, abyste byli zdraví, odolní a cítili se fit.

Zázvor je přírodní všelék
Zázvor patří mezi přírodní všeléky. Je antibakteriální a protizánětlivý, posiluje imunitní systém, je prevencí proti chřipce a nachlazení a usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem…>> ce­lý článek

21.10.2011, 16:15:35 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Zatočte s nepříjemným nachlazením

Lékaři radí při léčbě nachlazení nesnižovat teplotu, pokud není vyšší než 38 stupňů Celsia. Jde totiž o obrannou reakci organismu, která pomůže likvidovat viry.

Nachlazení neunikne nikdo z nás. Podle statistik postihne každého dospělého dvakrát až čtyřikrát do roka a děti ještě častěji. Nachlazení totiž způsobují viry šířící se kapénkovou nákazou a teď na podzim a v zimě jich na nás útočí asi kolem dvou set. Nezbývá tedy, než najít ty nejúčinnější cesty, jak se s nachlazením vypořádat.

Nachlazení trvá obvykle tři až šest dní a na rozdíl od nekompromisní chřipky, která nás skolí bolestmi a vysokými horečkami, se dá přechodit. Je tedy jasné, že se pak právě touto cestou rozšiřuje dál. Předávají si je cestující v hromadné dopravě, kolegové v práci a samozřejmě děti ve školách…>> ce­lý článek

20.10.2011, 14:37:42 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY
<< první < předchozí  46  47  48  49  50 51  další > poslední >> (51)
Více informací
Doporučujeme

Cannaderm Hemox gel na hemoroidyCannaderm Hemox gel na hemoroidy
Zdravotnický prostředek s konopným extraktem určený k léčbě hemoroidů. Svým inovativním složením a mechanizmy účinku zkracuje dobu obtíží, úlevuje od bolesti, tlumí zánět a krvácení. » více o produktu

 
Anketa

Používáte doplňky stravy?

Archiv anket