ZDRAVÍ RODINY

Zahřejte své končetiny, získáte znovu chuť do života

Pokud vás trápí problémy studených rukou, vyzkoušejte účinky těch správných bylinek. Prohřát by vás měla například bazalka, oregano a pažitka.

Máte pořád studené nohy a ruce? Všichni už si všimli, jak často vám bělají prsty a jak se i v teplém počasí balíte do svetrů? Vlněné ponožky jsou vaším nejlepším přítelem a stejně máte nohy pořád jako kus ledu? Nezoufejte si. Přestože předejít problému se studenými končetinami zcela nelze, existují dnes metody a účinné přípravky, které pomohou vaše potíže zmírnit.

Problém studených končetin může být způsobený zužováním hlavních tepen rukou a nohou. Řeší jej mnoho lidí, často středního a staršího věku, nejvíce postiženou skupinou jsou ženy. Zejména kuřačky, ženy užívající hormonální antikoncepci a také ženy…>> celý člá­nek

10.10.2011, 17:12:38 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Silice na veš dětskou zabírají

Chcete-li své dítě účinně a rychle zbavit vší, vyberte si v lékárně přípravek na odstranění vší založený na přírodních silicích. Součástí balení by měl být také hřeben všiváček, který vám jednak pomůže odhalit přítomnost vší, a pak také zlikvidované vši a hnidy účinně vyčesat.

Přestože je veš dětská velmi malé stvoření, dokáže pořádně potrápit. Postižené děti bývají neklidné a nesoustředěné, neustále se škrábou. Výskyt vší samozřejmě nepřidá na psychice a klidu ani postiženým, ani jejich rodičům. Vzhledem k tomu, že se vši mezi dětmi při denním kontaktu, ve škole, při sportování a hrách rychle šíří, je potřeba problém vždy co nejdříve a účinně řešit.

Veš dětská je malý bezkřídlý hmyz, který žije v lidských vlasech, kde saje krev. Je velká jen asi 3 až 4 milimetry, má poměrně velký zadeček a tři páry nohou, které jí slouží k držení vlasu. Výskyt vší se většinou pozná podle…>> celý člá­nek

10.10.2011, 17:12:20 | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Opary jdou ruku v ruce s oslabením

Nejčastějším místem, kde se opary objevují, je oblast rtů - rozhraní retní červeně a kůže anebo jejich okolí. Nepříjemné onemocnění se však také často vyskytuje kolem nosu, na tvářích anebo genitálu.

Opary jsou projevem infekce vyvolané herpetickým virem. Většina z nás se tímto virem nakazí již v dětském věku, ale ne u každého se opar musí projevit. Virus je po celý náš život ukrytý kdesi v těle a vyčkává na svoji chvíli. Ta nastává v okamžiku oslabení organismu, například při vážném onemocnění, po operaci, úrazu nebo při fyzickém vyčerpání. Příčinou však může být i UV záření, stres anebo pouhé leknutí. Na podrobnosti ohledně vzniku a léčby oparů jsme se ptali primářky Kliniky chorob kožních a pohlavních Fakultní nemocnice Olomouc MUDr. Renaty Kučerové, Ph.D.

Co je to opar?
Takzvaný opar prostý (herspes simplex) je časté…>> celý člá­nek

10.10.2011, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

Prostata? Dejte na prevenci!

Trápí vás časté močení? Máte často nutkavý pocit, že si musíte odběhnout na toaletu, ať jste kdekoli? Takové příznaky byste neměli podceňovat, mohou totiž signalizovat zbytnění nebo zánět prostaty.

Prostata trápí ve vyšším věku téměř každého muže. V 60 letech je postižena nezhoubným zbytněním prostaty polovina mužské populace, v osmdesáti už problémem trpí devět z deseti mužů. Podle odborníků i v tomto případě platí: čím dřív je onemocnění odhaleno, tím větší je šance na uzdravení. Na vaše otázky k tématu nejčastější onemocnění prostaty odpovídá doc. MUDr. Vladimír Študent, Ph.D., přednosta Urologické kliniky FN Olomouc a LF UP v Olomouci a předseda České společnosti robotické chirurgie ČLS JEP.

Co je to prostata a jaká jsou její nejčastější onemocnění?
Prostata je část mužského reprodukčního systému přibližně…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY

NE chrápání! Ať žije spánek

Víte, že chrápání vážně ohrožuje partnerský vztah? Podle průzkumů až polovina párů přiznává, že jim nepříjemné zvukové projevy „zničily“ sexuální život. Chrápání však může být nejen sociálním, ale i vážným zdravotním problémem.

„Proti trampotám života dal Bůh člověku tři věci – naději, spánek a smích,“ prohlásil už v osmnáctém století filozof Immanuel Kant. A je jen na nás, abychom se o žádnou z nich nenechali připravit. Víte, že dlouhodobý nedostatek spánku vám může na vzhledu přidat až několik let a z délky vašeho života zase roky ubrat? Nenechte si vzít sladký spánek ani chrápáním vlastním, ani nočním „řezáním dříví“ někoho jiného.

Jak vlastně charakterizovat chrápání? Je to nepříjemný zvuk způsobený partiemi v nose a v krku, zejména prodlouženým měkkým patrem, které se při nádechu a výdechu chvěje. Svaly, které přes den udržují průchody…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY
<< první < předchozí  47  48  49  50  51  další > poslední >> (51)
Více informací
Doporučujeme

IVE InkontinStopIVE InkontinStop
Přírodní doplněk stravy při nechtěném úniku moči, které ocení všechny zralé ženy - v přechodu i po něm. » více o produktu

 
Anketa

Jste spokojená se svou postavou po Vánocích?

Archiv anket