NAŠE DĚTI

Nová móda dětí – energetické nápoje

Nová móda dětí – energetické nápojeV posledních letech se mezi dětmi ve věku zhruba od 8 let rozmáhá nový trend, pití energetických nápojů v nemalé míře. Tyto drinky jsou ale pro děti zcela nevhodné a rodiče by si měli dát pozor na to, zdali se to netýká i jejich ratolestí. Důsledky by totiž mohly být fatální.

Co je hlavní…>> celý člá­nek

3.10.2012, | Rubrika: NAŠE DĚTI

Co s obezitou dětí? Důležitá je podpora rodiny

Počet dětí s diagnózou obezity či přejídání se podle výzkumů za 15 let více než zdvojnásobil, což je podle odborníků alarmující. Zatímco v roce 1996 se v České republice diagnóza obezity či přejídání týkala asi 10 tisíc dětí do 15 let, loni už jich bylo téměř 27 tisíc.

S dětmi, které mají ve svých patnácti letech tělesnou váhu nad sto kilogramů, se dnes lékaři setkávají poměrně často. Potvrzují to i zkušenosti odborníků, za kterými zpravidla přicházejí rodiče nebo prarodiče, kteří se rozhodnou s nadváhou dítěte skoncovat. Někdy může být obezita důsledkem hormonální poruchy, v naprosté většině případů však podle odborníků stojí za přebytečnými kilogramy špatné stravovací návyky a nedostatek pohybu.

"Příčiny nadváhy bývají různé. Na začátku vždycky nejprve musíme provést laboratorní testy, abychom vyloučili například poruchu štítné žlázy nebo genetickou vadu. Měli jsme tu šestnáctiletou­…>> celý článek

13.10.2011, | Rubrika: NAŠE DĚTI
<< první < předchozí  11  12  13  14  (14)
Více informací
Doporučujeme

REISHIA 800 mg EXtractumREISHIA 800 mg EXtractum
je doplněk stravy vysoké kvality s extrémním množstvím účinné látky (800 mg Reishi v denní dávce). » více o produktu

 
Anketa

Chodíte rádi na houby?

Archiv anket