BOJ S VĚKEM

Rychlost stárnutí můžete ovlivnit!

Rychlost stárnutí můžete ovlivnit!Vrásek na těle přibývá, ačkoli s nimi vedete neustálou bitvu o každičký centimetr kůže? Máme pro vás dvě zprávy – rychlost stárnutí pokožky můžete sami ovlivnit způsobem svého života, na druhou stranu zde ale sehrává svou roli genetika, tedy to, jak rychle vaši rodiče po fyzické stránce stárli, což vám…>> celý člá­nek

1.10.2012, | Rubrika: BOJ S VĚKEM

Příznaky menopauzy zmírní doplňky stravy

Menopauza nastává nejčastěji kolem 50. roku, kdy se v těle ženy přestane tvořit hormon estrogen. Při boji s důsledky menopauzy se doporučuje dbát na správnou skladbu stravy a doplňovat do těla potřebný vápník, vitamín D a vitamín K2.  Dobře posloužit v tomto směru mohou také doplňky stravy z lékárny.

Menopauza neboli přechod, je rozhodně náročným obdobím v životě ženy. Důsledky úbytku pohlavních hormonů mohou nejen snižovat kvalitu života, ale navíc také přispívat k rozvoji mnohých zdravotních komplikací. Řešením však nemusejí být jen hormonální léky, mírnit projevy a důsledky menopauzy lze i přírodní nehormonální cestou.

Přechod i se svými důsledky nastává, když se ženě v určitém období života, nejčastěji kolem padesátého roku, přestane v těle tvořit hormon estrogen. V důsledku toho ustává menstruační cyklus. Když se menstruace nedostaví šest měsíců, dá se mluvit o dokončené menopauze.

Ovšem asi pět až deset…>> celý člá­nek

14.10.2011, 10:13:43 | Rubrika: BOJ S VĚKEM

Nesmiřte se s nepříjemnou inkontinencí

Statistiky tvrdí, že inkontinencí trpí čtvrtina žen ve věku od 40 do 65 let. Důležité je s nechtěným únikem moči bojovat, upravit životosprávu, pravidelně cvičit a zkusit žít dál aktivní a plnohodnotný život.

Nemluví se o ní. Je nepříjemná a dokáže změnit život k nepoznání. Inkontinence je strašákem mnoha žen. S jejím příchodem se většinou pomalu ale jistě vytrácí chuť do života. A přitom vzdát se svých oblíbených aktivit, zážitků, sportování a třeba i sexu není nutné.

Mnohé ženy kvůli problému zvanému bezděčný mimovolní odchod moči přestanou chodit do kina, kavárny, fitcentra a omezí své fungování na veřejnosti. Nechtějí totiž riskovat, že ostatní odhalí jejich nepříjemný problém.

Padesátnice Jitka, mezi kamarády známá jako milovnice kultury, skoro přestala navštěvovat divadla a vernisáže a scházet se s přáteli. Strach…>> celý člá­nek

10.10.2011, 17:14:56 | Rubrika: BOJ S VĚKEM

Stárnutí oka může zpomalit lutein

Vaše oči vám mohou i v pokročilém věku dobře sloužit. Měli byste však v průběhu života dbát na jejich správnou ochranu, doplňovat prospěšný lutein a pravidelně navštěvovat očního lékaře.

Oko je citlivý orgán vystavený denně mnoha škodlivým vlivům – slunci, prachu, suchému vzduchu. Oči jsou namáhány při práci s počítačem, při čtení a práci v umělém osvětlení. Kvalita vidění se věkem zhoršuje. Jak se mění lidský zrak v souvislosti se stárnutím a co bychom neměli podceni? Na vaše otázky odpovídá MUDr. Pavlína Hrabčíková, lékařka Oční kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Na oči klademe čím dál větší nároky. Zároveň je vystavujeme mnoha škodlivým vlivům. Čím se během života zrak výrazně opotřebovává?
Hlavně UV zářením (poškození čočky a sítnice), také prašným a infekčním prostředím (infekce rohovky…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: BOJ S VĚKEM

Inkontinence je častým problémem

Podle výzkumů trpí nechtěným únikem moči až čtvrtina žen ve věku od 40 do 65 let. Mnohé z nich se stávají otrokyněmi toalet a inkontinenčních prostředků a inkontinence jim doslova bere chuť do života.

Nemluví se o ní. Je nepříjemná a dokáže změnit život k nepoznání. Inkontinence je strašákem mnoha žen. S jejím příchodem se totiž pomalu ale jistě vytrácí jejich sebejistota, aktivita a chuť do života. Podle výzkumů trpí inkontinencí čtvrtina žen ve věku od 40 do 65 let. Na otázky týkající se problematiky nechtěného úniku moči a možností, jak s inkontinencí bojovat, odpovídá lékař Urologické kliniky FN Olomouc MUDr. Aleš Vidlář.

Co je to inkontinence?
Inkontinence znamená nechtěný únik moči. Je známo více typů inkontinence moči, ale mezi hlavní patří stresová (únik při kašli, smíchu, cvičení…) a urgentní inkontinence…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: BOJ S VĚKEM
<< první < předchozí  12  13  14  15  16  další > poslední >> (16)
Více informací
Doporučujeme

CannamediQ® OrtopedenCannamediQ® Ortopeden
je jedinečný doplněk stravy s konopím, mimořádně vysokým obsahem glukosaminu a extraktem kurkumy pro podporu dobrého stavu a posílení celého pohybového aparátu. » více o produktu

 
Anketa

Jaký nejčastější dárek na Vánoce věnujete svým rodičům?

Archiv anket