BOJ S VĚKEM

Nesmiřte se s nepříjemnou inkontinencí

Statistiky tvrdí, že inkontinencí trpí čtvrtina žen ve věku od 40 do 65 let. Důležité je s nechtěným únikem moči bojovat, upravit životosprávu, pravidelně cvičit a zkusit žít dál aktivní a plnohodnotný život.

Nemluví se o ní. Je nepříjemná a dokáže změnit život k nepoznání. Inkontinence je strašákem mnoha žen. S jejím příchodem se většinou pomalu ale jistě vytrácí chuť do života. A přitom vzdát se svých oblíbených aktivit, zážitků, sportování a třeba i sexu není nutné.

Mnohé ženy kvůli problému zvanému bezděčný mimovolní odchod moči přestanou chodit do kina, kavárny, fitcentra a omezí své fungování na veřejnosti. Nechtějí totiž riskovat, že ostatní odhalí jejich nepříjemný problém.

Padesátnice Jitka, mezi kamarády známá jako milovnice kultury, skoro přestala navštěvovat divadla a vernisáže a scházet se s přáteli. Strach…>> celý člá­nek

10.10.2011, 17:14:56 | Rubrika: BOJ S VĚKEM

Stárnutí oka může zpomalit lutein

Vaše oči vám mohou i v pokročilém věku dobře sloužit. Měli byste však v průběhu života dbát na jejich správnou ochranu, doplňovat prospěšný lutein a pravidelně navštěvovat očního lékaře.

Oko je citlivý orgán vystavený denně mnoha škodlivým vlivům – slunci, prachu, suchému vzduchu. Oči jsou namáhány při práci s počítačem, při čtení a práci v umělém osvětlení. Kvalita vidění se věkem zhoršuje. Jak se mění lidský zrak v souvislosti se stárnutím a co bychom neměli podceni? Na vaše otázky odpovídá MUDr. Pavlína Hrabčíková, lékařka Oční kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Na oči klademe čím dál větší nároky. Zároveň je vystavujeme mnoha škodlivým vlivům. Čím se během života zrak výrazně opotřebovává?
Hlavně UV zářením (poškození čočky a sítnice), také prašným a infekčním prostředím (infekce rohovky…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: BOJ S VĚKEM

Inkontinence je častým problémem

Podle výzkumů trpí nechtěným únikem moči až čtvrtina žen ve věku od 40 do 65 let. Mnohé z nich se stávají otrokyněmi toalet a inkontinenčních prostředků a inkontinence jim doslova bere chuť do života.

Nemluví se o ní. Je nepříjemná a dokáže změnit život k nepoznání. Inkontinence je strašákem mnoha žen. S jejím příchodem se totiž pomalu ale jistě vytrácí jejich sebejistota, aktivita a chuť do života. Podle výzkumů trpí inkontinencí čtvrtina žen ve věku od 40 do 65 let. Na otázky týkající se problematiky nechtěného úniku moči a možností, jak s inkontinencí bojovat, odpovídá lékař Urologické kliniky FN Olomouc MUDr. Aleš Vidlář.

Co je to inkontinence?
Inkontinence znamená nechtěný únik moči. Je známo více typů inkontinence moči, ale mezi hlavní patří stresová (únik při kašli, smíchu, cvičení…) a urgentní inkontinence…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: BOJ S VĚKEM

Osteoporóza ohrožuje hlavně ženy

Osteoporóza je onemocnění kostní tkáně, které vede k řídnutí kostní hmoty a zvýšené křehkosti kostí. 
Vhodnou prevencí je mimo jiné dostatečná fyzická aktivita a přiměřený pobyt na slunci – a to v každém věku.

Probíhá plíživě a nepozorovaně. Osteoporóza. Jde o onemocnění kostní tkáně, které vede k řídnutí kostní hmoty, ke zvýšené křehkosti kostí a většímu riziku vzniku zlomenin. V České republice se počet pacientů s osteoporózou odhaduje na zhruba 850 tisíc, což je 7 až 8 procent všech obyvatel. Na podrobnosti o osteoporóze, rizikové faktory a možnou prevenci jste se ptali primáře III. interní kliniky Fakultní nemocnice Olomouc MUDr. Davida Karáska, Ph.D.

Koho osteoporóza trápí nejvíce a proč?
Osteoporózou trpí především ženy po menopauze, protože snížená produkce estrogenů, ke které v tomto období dochází, je spojena s výrazným úbytkem…>> ce­lý článek

10.10.2011, | Rubrika: BOJ S VĚKEM
<< první < předchozí  13  14  15  16  (16)
Více informací
Doporučujeme

Elli MenoOsteo FORTE Elli MenoOsteo FORTE
Doplněk stravy Elli MenoOsteo FORTE napomáhá ženám vyrovnat se s příznaky spojenými s menopauzou, jako jsou návaly horka, pocení, neklid a podrážděnost. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket