Více informací Více informací

Pomozte vlasům přežít mrazy ve zdraví

Inspirace pro zdraví

Problémy s vlasy nás většinou trápí už na podzim, kdy ve větším množství vypadávají. V zimě zase bývají matné a bez lesku. Péči o své vlasy bychom právě v tomto období měli výrazně zesílit.

Pomozte vlasům přežít mrazy ve zdraví

Naše vlasy v zimě a mrazech volají o pomoc. Jak v chladném počasí zařídit, aby trpěly co nejméně? Chránit a vyživovat je musíme zvenku i zevnitř.

Mrazivé teploty a podmračené zimní dny neprospívají naší psychice, pleti, ani vlasům. Ty doslova trpí, když několikrát během dne změníme prostředí a z přetopených místností, kde je horký vzduch vysušuje a oslabuje, vyrážíme do teplot hluboko pod nulou. Vlasy se nám pak „odměňují“ tím, že se třepí, lámou a jsou bez lesku. Nepřidává jim ani zimní smog a nedostatek sluníčka.

Co dalšího naše vlasy zatěžuje?

Pokud své vlasy v mrazech schováváte do čepic, gratulujte si za správný přístup – děláte jim rozhodně dobrou službu. Je však pravdou, že pod pokrývkou hlavy se kadeře zapařují, a více se pak mastí. Vyšší mastivost vlasů je způsobená i naším méně zdravým zimním jídelníčkem, kdy v potravě přijímáme více tuků a cukrů namísto ovoce, zeleniny a obilovin. Pokud v zimě většinou propadáte depresím a průchod dostává vaše špatná nálada, pak je téměř jisté, že se tyto negativní faktory podepíšou na stavu vlasů. Hormonální výkyvy provázející vaše psychické obtíže totiž negativně ovlivňují vlasy zevnitř. Podle odborníků se to na kvalitě vlasového porostu projeví obvykle s dvou až tříměsíčním zpožděním.

Je zjevné, že zima vlasům vůbec neprospívá. Věřte ale, že i v tomto ročním období můžete mít vlasy krásné a zdravé. Důležité je zvolit správnou vlasovou kosmetiku, která by měla odpovídat vašemu typu vlasů. Vyberte si šetrný přírodní šampon a kondicionér, ať své vlasy zbytečně ještě více nezatěžujete. Připravit si můžete také nejrůznější vlasové masky a zábaly, které se dají aplikovat doma. Na škodu ale nebude ani návštěva kadeřníka, který vám může ještě odborně poradit a doporučit péči vhodnou právě pro vás.

Vlasy a jídelníček

Ve vaší stravě by neměly chybět esenciální mastné kyseliny Omega 3, 6 a 9, které obsahují ořechy a různá semínka. Konzumujte co nejvíc zeleniny, ovoce, luštěnin a mléčných výrobků. Vlasům v zimě zaručeně prospějete pravidelným užíváním vhodného doplňku stravy z lékárny, který obsahuje vyvážené množství potřebných aminokyselin, vitamínů, minerálů a nenasycených mastných kyselin, které zevnitř a dlouhodobě zajistí správnou výživu vlasů.

Jen díky zvýšené péči můžete vlasům pomoci ve zdraví přečkat zimní období a udržet si je lesklé, pevné a krásné.

Pomozte vlasům přežít mrazy ve zdravíProblémy s vlasy nás většinou trápí už na podzim, kdy ve větším množství vypadávají. V zimě zase bývají matné a bez lesku. Péči o své vlasy bychom právě v tomto období měli výrazně zesílit.

15.2.2019, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Unilakt skořiceUnilakt skořice
Vlákninové tablety obsahující probiotickou kulturu a řasu chlorellu, která napomáhá k upravení trávení a zažívání. V tomto doplňku stravy naleznete také skořici, jež podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. » více o produktu

 
Anketa

Hubnete letos do plavek?

Archiv anket