Vánoce jsou pro mě těmi nejkrásnějšími svátky v roce

Vánoce jsou pro mě těmi nejkrásnějšími svátky v roceHodnocení letošního roku se herečka Dana Morávková (42) brání. Souhlasí s tím, co ve své knížce napsala Adina Mandlová: člověk by neměl žít minulostí, ani budoucností, ale užívat si přítomnost. Denně teď točí nebo zkouší, ale už se těší na Vánoce, které s manželem, klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem (49) a synem Péťou oslaví doma, a na Silvestra zřejmě vyrazí na hory.

Věříte na horoskopy?

Nevěřím a nijak se jimi neřídím, ale absolutně se nevysmívám těm, kdo na ně věří nebo vyhledává rady astrologů nebo kartářů. A co charakteristika jednotlivých znamení?

Platí jen částečně. Jinak by po světě běhali stejní lvi a stejní berani… Každý člověk je přece originál.

Podle znamení jste Lvice a tu prý příroda obdařila takovým temperamentem, chytrostí, půvabem, krásou a sex-appealem, že by stačily aspoň pro tři ženy, a ještě by zbylo…

To by nejlíp musel zhodnotit někdo jiný. Samu sebe se mi těžko hodnotí.

Typická Lvice prý také tráví hodiny před zrcadlem a utratí celé jmění za kosmetiku, kadeřníka, elegantní oblečení, vybavení domácnosti a dárky pro rodinu a přátele. Přiznejte, jste někdy marnivá a utrácíte víc, než je zdrávo?

Snažím se utrácet tak, aby to nezasáhlo náš rodinný rozpočet. A před zrcadlem tolik času netrávím, protože teď mám ty dny tak našlapané, že denně zkouším v divadle, skoro denně točím Ordinaci, často hraju nebo jezdím s divadlem po celé republice. Ale dárky pro lidi, které mám ráda, kupuji moc ráda. A možná dárky raději dávám, než dostávám. I když, dárky od manžela jsou krásné…

Stihnete vůbec kvůli svému vytížení dárky nakoupit? U nás nosí dárky Ježíšek.

Pomáháte mu?

Pomáhám, ale nechci to prozrazovat kvůli kamarádkám, které mají malé děti.

Jste stále velmi štíhlá, omezujete se o v jídle?¨

O Vánocích se neomezuju, protože pro mě nejlepší cukroví je řízek.

Stane se Vám, že přes Vánoce přiberete?

To ani ne, mám dost pohybu. Doma zůstáváme ještě na Boží hod, a pak většinou vyrážíme na hory, kde sportujeme. Lyžujeme u nás v Čechách a jezdíme i do Rakouska, protože v rakouských Alpách, nevím čím to je, nejsou fronty.

Budete před Vánoci trávit čas velkým úklidem a pečením?

Záleží na mém pracovním vytížení. Ale snažím se mít uklizeno po celý rok (smích) a cukroví moc nepeču. Mnohem zdárnější kuchařky a pekařky cukroví jsou obě maminky. Problémem ale je, že u nás sladké nikdo moc nejí.

Jaké jsou Vaše Vánoce?

Vánoce miluji, pouštíme koledy, chodíme na půlnoční… Vánoce jsou pro mě těmi nejkrásnějšími svátky v roce.

Pamatujete si na své největší vánoční faux pas?

Jako že bych třeba dala dárek jinému adresátovi? No asi ne. Myslím, že všichni byli vždycky spokojeni, anebo mi nic neřekli… Stromeček nikdy nehořel, jen jedinkrát mi před Vánocemi chytnul adventní věnec. Zůstalo naštěstí jen u věnce, který jsem hned uhasila. Dodnes nechápu, jak se to tak rychle mohlo stát.

O Vánocích se lidé alespoň snaží být milí, ohleduplní a pozorní…

No, kéž by jim to vydrželo celý rok! Mám trochu pocit, že se o to snaží jen o Vánocích.

Jaké vlastnosti si na lidech nejvíc ceníte?

Cením si toho, když jsou slušní. Je takové pravidlo: máte se k lidem chovat tak, jak byste chtěli, aby se chovali oni k vám. A vážím si také inteligentních lidí a těch, kteří něco dokázali.

Co naopak nesnášíte? Nemám ráda ubližování a hyenismus.

Který nejkrásnější dar jste v životě nebo od života dostala? Určitě syna Petra.

Vybavíte si nejšťastnější den vašeho života?

Těch dnů bylo strašně moc. Byla jsem moc šťastná, když jsem se dostala na Divadelní akademii muzických umění, byla jsem šťastná, když mě Petr požádal o ruku, když jsme se brali, když se pak narodil Péťa. S každou premiérou, kterou předchází obrovský kus práce, taky zažívám tenhle pocit, stejně jako s každou televizní a filmovou nabídkou… Myslím, že se snad umím radovat. Je důležité, aby člověk měl sny, přání a aby se uměl radovat.

Co byste přála čtenářům do příštího roku?

Všem hodným lidem přeji, aby se měli krásně, tak jak si přejí sami. A ti zlí si to, myslím, už umí nějak zařídit.


29.11.2013, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

SWISS Panthenol 10%SWISS Panthenol 10%
Obsahuje vysoký obsah účinných látek: D-panthenol 10 %, Aloe vera a vitaminy A, D, E a F. Příjemně chladí, regeneruje a hydratuje pokožku po opalování, pobytu v soláriu anebo v chlorované vodě. » více o produktu

 
Anketa

Sportujete v létě? Jaký druh pohybu preferujete?

Archiv anket