Více informacíVíce informací

Testování cukroví nikdy neodolám!

Testování cukroví nikdy neodolám!Vánoční svátky u moře anebo v teplých minerálních pramenech slovenských lázní už Petra Černocká (64) opakovat nehodlá. Letos známá zpěvačka, herečka a moderátora po Vánocích zamíří na chalupu v severních Čechách, kde s manželem, kytaristou Jiřím Pracným (60) obvykle tráví čas od května až do podzimu. Nový rok ale s mužem přivítají na Moravě.

S dcerou Bárou a vnučkou Coco jste si loňský říjen zpříjemnily u moře v teplém Marocu, vyrazily jste na společnou dovolenou i letos?

Na společnou ne, ale dcera byla teď na podzim s Coco v Chorvatsku a já s manželem na Krétě, takže celá rodina má před zimou sluneční doping. Přesto se mi v zimě, ať dělám, co dělám, jedna chřipka nikdy nevyhne.

Jak si užíváte podzim?

Pokud je hezky a svítí sluníčko, chodím ráda na procházky jak na chalupě, tak v Praze. Jsem docela zdatný chodec a považuji to z fyzických aktivit za nepříjemnější. V zimě mě to v tělocvičně moc nebaví, ale snažím se.

Dá Vám práci udržet si v kritickém období vánočních svátků štíhlou linii?

Mám takovou fintu, že zhruba tři neděle před svátky asi dvě kila shodím, abych je mohla nabrat u všech těch dobrot, které na člověka číhají na návštěvách u známých. Testování cukroví nikdy neodolám.

Stíháte každoročně v klidu nakoupit dárky? Jak moc jste při pomáhání Ježíškovi originální?

Když během podzimu vidím něco, co by se mohlo hodit jako vánoční dárek, nakoupím a syslím si to na dně skříně. Před Štědrým všechny takto pořízené dárky vyndám a přidělím těm, kterým by se mohly líbit. Nejhorší je to s dcerou, protože slaví svátek na Barboru, a pak má 19. prosince ještě narozeniny. Většinou neodolám a to, co jsem původně schovávala pod stromeček, jí dám jaksi předem, takže pak honem něco narychlo dokupuji. Naštěstí je to celkem snadné, protože znám její vkus. Nejtěžší je kupovat dárky pro mužské.

Čím jste pod stromečkem udělala největší radost?

Radosti pod stromečkem je vždycky hodně, hlavně od té doby, co mám vnučku. Těší nás pozorovat, jak nedočkavě rozbaluje všechny ty balíčky. Vloni jsme to trochu přehnali, a tak dcera nenápadně naházela některé dárky do tašky, tak zvaně na jindy, protože jinak by Coco rozbalovala až do půlnoci. (smích). Letos bude zřejmě největším dárkem kuchyňka s nádobíčkem a samozřejmě nějaká ta paráda, protože je to velká fintilka!

Dodržujete vánoční tradice?

Vánoční tradice si většinou z dětství přenášíme do dospělého věku, jenomže můj tatínek tradice moc nedržel. Byl docela kutil, takže vymyslel jakési zařízení, kterým dokázal ve vedlejším pokoji, kde byl stromeček, spustit po večeři zvoneček. A to byl samozřejmě pokyn, že se můžeme vrhnout na dárečky. Dodnes nevím, jak to dělal. Já z vánočních tradic dodržuji jen ty „jídelní“.

Byl pro Vás letošní rok šťastný a úspěšný?

Byl to příjemný rok, a jestli pracovně úspěšný, není zas tak důležité. Stačí mi, že mám pořád dost práce, která mě těší. A taky mě letos potěšila dcera, která jde v mých pěveckých stopách, třeba docela úspěšným klipem Laktační psychóza. Vydala CD s písničkami pro vytížené maminky, aby se taky zasmály, a pozvala mě na křest, mám totiž v písničce Vylitá jedno rappové sólo. Takže teď chodím na křty jejích CD místo vlastních. (smích)

Jak bude vypadat Váš 1. leden 2014?

A víte, že to vím přesně? Slíbila jsem, že na Silvestra vystoupím v jednom hezkém hotelu na Moravě, kde s manželem a taky pejskem přespíme. Prvního ledna jedeme zpátky do Prahy, kde na nás bude čekat ještě náš kocour.


25.11.2013, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

SWISS Panthenol 10%SWISS Panthenol 10%
Obsahuje vysoký obsah účinných látek: D-panthenol 10 %, Aloe vera a vitaminy A, D, E a F. Příjemně chladí, regeneruje a hydratuje pokožku po opalování, pobytu v soláriu anebo v chlorované vodě. » více o produktu

 
Anketa

Sportujete v létě? Jaký druh pohybu preferujete?

Archiv anket