Více informacíVíce informací

Jsem otevřená všem výzvám!

Jsem otevřená všem výzvám!V prosinci jsem zavalená prací a na nákupy a předvánoční úklid není čas ani síla, směje se Heidi Janků, která přiznává, že ji hektika kolem Vánoc vždycky trochu otráví. S manželem, muzikantem Ivo Pavlíkem (81) proto i letos na týden vymění studené Česko za teplou pláž. Jak vidí závěr letošního roku a co plánuje v roce 2014 zpěvačka a moderátorka, která ve svých jedenapadesáti vypadá na pětatřicet a energie má na rozdávání?

O Vánocích obvykle s manželem vyrážíte na dovolenou k moři. Chystáte se i letos?

Ještě jsme se nerozhodli, ale protože jsme loni byli na Silvestra a první novoroční týden v Dubaji, kam už nechceme, vypadá to na naši milou Tenerife. Byli jsme tam už několikrát, a pokud bude volný hotel, který máme rádi, asi budeme letošní Vánoce trávit na Kanárských ostrovech. Je fajn si alespoň trochu dopřát v té naší české zimě tepla a sluníčka. Ale protože to vypadá, že zpívat budu ještě 22. a zase hned 31. prosince, bude to krátká dovolená.

Jaké jsou oslavy Štědrého dne u moře? Dodržujete některé ze štědrovečerních rituálů?

V tom našem oblíbeném hotelu žádné speciální akce nejsou. Nikdo nás do ničeho nenutí, je to takové volné, nenásilné. Já si i v zahraničí dávám pod talíř Štědrovečení večeře nějaké drobné – to aby se mě peníze držely i následujícím roce. A samozřejmě, že si pak na pokoji předáme drobné dárky. Ale to je asi vše, co lze. Asi by v hotelu nebyli moc rádi, kdybychom začali odlévat olovo (smích). Nicméně večerní procházka kolem moře na Štědrý večer jen tak ve svetru je báječná!

Jak a kdy slavíte Vánoce s ostatními členy rodiny?

Naše rodiny jsou po celé republice a teď vlastně i ve světě, takže s rodinami se setkáváme spíš příležitostně po celý rok a Vánoce pak tráví každý tak, jak má zrovna chuť. Někdo na horách, někdo doma a vnuk je s rodinou v Číně.

Ví se o Vás, byť vypadáte báječně, jste už díky manželově rodině babičkou a dokonce prababičkou. Jak pro svá vnoučata a jednu pravnučku vybíráte dárky?

S dárky je to dost komplikované a spíš se snažíme kupovat takové ty zbytečnosti, které nikdo nepotřebuje a nikdy by si je asi nekoupil. Pravnučce jsem nedávno koupila náušničky s českými granáty, aby měla v Číně připomínku Česka a aby to nezabralo moc místa v kufru.

S Ivo Pavlíkem jste svoji už skoro tři desítky let, můžete partnera po tak dlouhé době ještě nějakým dárkem překvapit?

Ivoš je v zásadě velmi skromný, nic moc nechce a ani vlastně nepotřebuje. Fascinuje ho technika, takže novinkové iPhony a iPady musí mít co nejdříve – já pak dědím ty vyběhlé kusy (smích). Jednou za čas taky zavelí, že bychom měli koupit nové auto. Takže jak vidíte nové dárky si umí vybírat (smích) a novým autem nebo novým tabletem ho potěším vždycky. Prosím, toto berte s nadsázkou! Samozřejmě, že auto kupujeme hlavně proto, abychom se bezpečně dostali na vystoupení!

Do kterého měsíce spadají vaše vánoční nákupy? Baví Vás, nebo je chcete mít rychle z krku?

Moc to neřeším, hlavně proto, že rodině i sobě kupujeme dárky spíš příležitostně. Docela mě vždycky hektika kolem Vánoc otráví. Mnohdy to v obchodech vypadá, že nepřicházejí Vánoce, ale konec světa. I proto rádi odjíždíme pryč. Navíc v prosinci mám hodně práce a na nákupy a předvánoční úklid není ani čas ani síly!

Před třemi roky způsobila rozruch novoročenka s vaší nahou fotografií od Jakuba Ludvíka, kde jste se ještě na pozadí přizdobila razítkem po vzoru Ostře sledovaných vlaků. Vymýšlíte každým rokem své originální PF? Bude i letos hodně odvážné?

Novoročenky si vymýšlím a myslím, že tato byla nejen nejodvážnější ( už odvážnější nikdy nebude), ale i vtipná. Kromě toho razítka, kde bylo PF 2010, jsem tam rukou dopisovala “… a další rok v pr…” Ale to jsem psala jen dobrým známým (smích). Letos jsem se ještě k vymýšlení nedostala, ale určitě projdu svůj fotoarchiv a zase něco vyhrabu!

V létě jste s rockovou kapelou Cocotte Minute objížděla české hudební festivaly, moderujete v TV a na akcích, koncertujete, zpíváte pro dětské publikum. Co z toho Vás nejvíc naplňuje?

Asi to, že každé vystoupení a každá tato činnost je jiná, a proto nemám pocit ponorky. Samozřejmě se nejvíc cítím zpěvačkou, ale i moderování mě moc baví. Hostování v kapele Coccote Minute bylo super, jen škoda, že toho bylo tak málo. Kluci si teď dávají roční pauzu, tak uvidíme. Já se určitě dalšímu hostování bránit nebudu, protože zpívat s dobře šlapající kapelou je super!

Letos jste mimo jiné vydala CD Rarity, jak vidíte pracovně svůj rok 2014?

V naší branži se moc nedá plánovat a já jsem ještě takový typ člověka, že řeším věci tak zvaně zapochodu. Uvidíme. Byla bych moc ráda, kdyby na obrazovkách Tv Barrandov vydržel ještě magazín Intim night, který moderuju, a budu moc ráda, když budu dostávat nabídky na moderování a zpívání jak pro dospělé, tak pro děti. Jsem otevřená všem výzvám, což ovšem neznamená, že kývnu na vše. (smích)

Co dalšího, kromě velmi důležitého zdraví, byste do nového roku přála sobě i čtenářům?

Tak snad kromě zdraví i to štěstí, prtože je se říká: na Titanicu byli všichni zdraví, že? (smích) Myslím, že zdraví, štěstí a spokojenost je to, co si musíme přát navzájem, protože ani jedno si nelze koupit. A já vám to přeju všem z celého srdce!!!


6.12.2013, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

SWISS Panthenol 10%SWISS Panthenol 10%
Obsahuje vysoký obsah účinných látek: D-panthenol 10 %, Aloe vera a vitaminy A, D, E a F. Příjemně chladí, regeneruje a hydratuje pokožku po opalování, pobytu v soláriu anebo v chlorované vodě. » více o produktu

 
Anketa

Sportujete v létě? Jaký druh pohybu preferujete?

Archiv anket