Více informací Více informací

Ukažte své nohy v plné kráse

Ukažte své nohy v plné kráse

Léto už je téměř na spadnutí. Každé roční období je však typické nějakým problémem, který postihuje naše tělo. V zimě je to většinou nachlazení či rýma, na jaře jarní únavy a na podzim celkové unavení organizmu. Jaká komplikace je však typická pro léto? Co třeba tak nehtová a kožní mykóza? Víte co mykóza je a jak ji lze řešit? Čtěte dále a dozvíte se to.

Plísně nohou

Daří se jim v teple, vlhku a tmě. Nemůžeme se tedy divit, že útočí na nohy převážně v létě, kdy lidé chodí na koupaliště, do saun a veřejných sprch. Velký podíl na vzniku mykóz mají také zpocené nohy v uzavřených botách. Rizikové jsou i některé pedikérské a kosmetické salóny, kde mají špatnou hygienu. Nakazit se sami můžeme i použitím cizích infikovaných nástrojů na stříhání nehtů nebo také na návštěvě, kde někdo prodělal plísňovou chorobu. Zajímavostí je však skutečnost, že za plíseň někdy může také přemrštěná hygiena. Když kůži zbavíme její přirozené ochranné vrstvy.

Mykózu většinou snadno chytíme, ale hůře a dlouho se jí zbavujeme. Proto bychom neměli podceňovat varovné signály. Začíná většinou popraskáním prostorů mezi prsty, nejdříve mezi čtvrtým a pátým prstem. Kůže je zarudlá a oteklá, nebo bílá a odlupuje se. Člověk má nepřetržitý pocit vlhkých nohou a jeho nohy také většinou nevábně voní. Největší problémy však způsobuje svědění a prasklinky.

Nejhorší jsou nehtové mykózy

Onychomykózu, plíseň nehtů, poznáte na první pohled, změnou barvy a deformací. Nehty jsou zažloutlé, nebo s nahnědlými skvrnami. Působí špinavě, většinou bývají silnější a ztratí průhlednost. Tato komplikace postihuje až deset procent lidí, nejčastěji si ji přinesou z bazénu, posilovny, ale může se objevit i po dlouhodobém používání umělých nehtů. Obvykle začíná na palci a z něj se rozšiřuje na další nehty.

Pár rad, jak mykózám předejít

Ukažte své nohy v plné kráse
  1. Pokud se vám potí nohy, pečlivě je sušte, hlavně mezi prsty.
  2. Noste otevřenou a vzdušnou obuv.
  3. Ve společných prostorách koupališť, saun, ale i v hotelích noste své boty.
  4. Denně si vyměňujte ponožky a pravidelně vyměňujte ručníky.
  5. Pokud nosíte ponožky, volte kvalitní bavlněné.
  6. Dopřejte si pravidelně pedikúru, protože zbytnělá kůže je rájem pro plísně.

Co na plísně zaručeně platí

Neignorujte příznaky mykóz, tím si můžete zadělat na dlouhodobý a bolestivý problém. Základem úspěchu je nedat infekci čas, aby se rozšířila. Pokud na mykózy trpíte, nejdůležitější je preventivně nohy i nehty chránit speciálními prostředky.

Skvělou volbou v boji s plísněmi a jako dlouhodobá prevence opakovaného vzniku kožních obtíží, je nové konopné sérum pro nehty a pokožku. Mycosin FORTE s mírně kyselým pH, které bylo speciálně vyvinuto pro péči o svědivou, suchou, zarudlou a citlivou pokožku se sklonem k výskytu plísní nebo kvasinkových infekcí. Jeho účinné složení obsahuje přírodní látku batterikal, jež má skvělé protiplísňové účinky. Přípravek je navíc obohacen o speciální citrusové silice, které účinně ničí bakterie.

Vyhněte se nepříjemným mykózám a užijte si léto bez komplikací.

Ukažte své nohy v plné kráse


5.6.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Imunit 5PreveMaxImunit 5PreveMax
Doplněk stravy obsahující vitamin C, B6 a selen pro přirozenou funkci imunitního systému, snížení míry únavy a vyčerpání a ochranu buňky před škodlivými radikály. Účinek již po 5 minutách od užití. » více o produktu

 
Anketa

Používáte na podzim imunitní přípravky?

Archiv anket