Více informací Více informací

Zase opar? Natřete mu to!

Zase opar? Natřete mu to!

Nejeden z nás si při pomyšlení na tento problém okamžitě vybaví pocit, kdy z ničeho nic cítí nepříjemné pálení, mravenčení, svědění a najednou bum… Je to zase tady! Zase opar! U této „časované bomby“ nejste schopni předem odhadnout dobu, kdy se opět objeví, protože na jeho výskyt má obrovský vliv imunitní systém, nervozita, nedostatečná hygiena nebo třeba i nechráněný pohlavní styk. Ve většině případů se ale objeví v tu nejméně vhodnou chvíli.

Co ho zapříčiňuje?

Opary způsobuje vir herpes simplex, který se do těla dostane a zůstane v něm už napořád. Vyčkává na moment, kdy se oslabí vaše imunita, aby mohl neprodleně zaútočit. Pokud se tímto virem jednou nakazíte, budete se s ním potýkat již navždy. Vir totiž přežívá v nervových buňkách a nejde ho již vyléčit. Opar je velmi nakažlivé infekční onemocnění, které postihuje především sliznici v nose, rty či okolí úst. Někdy se opar objeví rovněž na genitáliích, pak je potřeba neprodleně vyhledat odbornou pomoc.

Zase opar? Natřete mu to!

Kdy se zase objeví?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože organizmus každého z nás reaguje jinak. Někdo na opary trpí velmi často, a jiný naopak pouze jednou do roka. Opary vyskytující se na rtech většinou zmizí do pěti až deseti dnů.

Obecné zásady

Opar je velice infekční záležitost, a proto vždy dodržujte tři jednoduché zásady. Opar nikdy:

  • nepropichujte,
  • neslupujte stroupek,
  • nemačkejte.

Jak tedy na něj?

Vyzkoušet můžete vhodného pomocníka z lékárny nebo zdravých výživ, který potlačí bolestivost a svědivost a také urychlí dobu jeho hojení. V posledních letech se v boji s tímto problémem skvěle osvědčilo přírodní konopí, které v kombinaci s dalšími účinnými látkami ocenilo široké spektrum spokojených uživatelů. Vyzkoušet můžete Cannadent regenerační sérum – vyrobené z kvalitního, za studena lisovaného, bio konopného oleje z Kanady. Patentově chráněná receptura zahrnuje kromě jedinečného konopného oleje rovněž účinné extrakty z hřebíčku, arniky, jedle sibiřské a tea tree. Cannadent se také užívá při problémech s afty. Postačí vám několikrát denně jen malá kapka, která rychle a dlouho dezinfikuje. Navíc také zmírňuje citlivost místa a výrazně urychluje regeneraci postižené sliznice.

Předcházejte jim dříve, než se objeví

Trpíte na opakované výskyty oparů? Nezapomínejte na prevenci a vyzkoušejte Cannadent balzám na rty ve formě lipsticku, který sežene nejen v lékárnách, ale také ve zdravých výživách.

Zase opar? Natřete mu to!


30.4.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Imunit 5PreveMaxImunit 5PreveMax
Doplněk stravy obsahující vitamin C, B6 a selen pro přirozenou funkci imunitního systému, snížení míry únavy a vyčerpání a ochranu buňky před škodlivými radikály. Účinek již po 5 minutách od užití. » více o produktu

 
Anketa

Používáte na podzim imunitní přípravky?

Archiv anket