Více informací Více informací

Zdravé tělo, zdravý duch

Ve zdravém těle zdravý duch

Zdravý životní styl stejně jako moderní a zdravé stravovací trendy jsou v dnešní době společenským tématem číslem jedna. Souvisí to převážně s faktem, že čím dál více lidí chce zkvalitnit svůj život, udržovat se déle v kondici a stravovat se zdravě.

Zdravá strava pro nás může znamenat lepší hladinu cukru v krvi, delší život, má pozitivní vliv na naši soustředěnost, kondici, zdravější srdce, lepší trávení, menší riziko onemocnění a přirozeně zdravou hmotnost, se kterou nemáme neustálou potřebu něco dělat. Nevhodný životní styl se podepisuje jak na našem vzhledu, na celkové energii, ale i kvalitě sexuálního života.

Změny jídelníčku kvůli snaze o vybudování zdravých stravovacích návyků je už dlouho patrná ve školkách a školách. Ale v poslední době tyto trendy také prosazují i zaměstnavatelé, kvůli zvýšení produktivity svých zaměstnanců. Postupně totiž přicházejí na skutečnost, že když zvýší kondici svých pracovníků, firma bude mít lepší ekonomické výsledky. A tak svým zaměstnancům zřizují bio jídelny, poskytují jim nutriční poradce a zajišťují cvičení jógy.

Je však nutné si uvědomit, že pokud chcete začít žít zdravě, nejde jen o samotnou změnu jídelníčku, ale i o změnu myšlení a přístupu ke svému tělu. Nestačí tři měsíce jíst zdravě a sportovat, ale ve skrytu duše se těšit na stav, kdy budu mít pár kilo dole, ať se opět můžu vrátit do starých kolejí. Pokud je váš přístup obdobný, asi tušíte, že je to špatně.

Nastartujte svůj organizmus

Ve zdravém těle, zdravý duch

Víte, že naše zažívání ovlivňuje naši aktuální náladu? Je to způsobeno proto, že hormon dobré nálady je produkován právě střevech. Naše zažívání ovlivňuje tedy radost nejenom z jídla, ale i ze života, vztahy, ale i třeba kvalitu spánku. Hnacím motorem správného trávení je označovaná vláknina, což je základní složka obsažená v potravinách rostlinného původu. Je nepostradatelná pro správnou funkci střev, ale má i další pozitivní účinky na lidský organizmus. Vláknina na sebe například váže nežádoucí látky, které se uvolňují při procesu trávení. Přispívá k prevenci civilizačních chorob, např. rakoviny trávicího ústrojí, srdečních onemocnění, cukrovky, vysoké hladiny cholesterolu a obezity. Hraje rovněž důležitou roli při léčbě zácpy, syndromu dráždivého tračníku apod. Je ale také pomocníkem při hubnutí, neboť vytváří pocit sytosti, aniž by obsahovala energii.

Vsaďte na unikátní novinku Zlatěnku. Jedná se o jedinečnou kombinaci chia semínek a zlaté lněné vlákniny, která zlepšuje trávení a vylučování a rovněž reguluje hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. V tomto doplňku stravy dále naleznete potřebné omega-3 esenciální vícenenasycené kyseliny (PUFA) a lignany.

Zdravé tělo, zdravý duch


5.8.2019, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Elasti-Q Exclusive krém proti striímElasti-Q Exclusive krém proti striím
Bojuje proti vzniku strií a navíc pomáhá zneviditelnit i strie už vzniklé. Je obohacen o účinné látky pupečník a kozinec, které regenerují a zklidňují kůži a zároveň zvyšují pevnost pokožky. » více o produktu

 
Anketa

Zasáhla vás už letos chřipková epidemie?

Archiv anket