ÚČINNÁ PÉČE O DĚTSKOU PRDELKU

ÚČINNÁ PÉČE O DĚTSKOU PRDELKU

Při přechodech z vyhřátého prostředí do sychravého venkovního počasí je dětská pokožka vystavena rychlému střídání teplot, a proto je potřeba dětskou pokožku dostatečně chránit. Jen šála a vhodné oblečení dětskou kůži nezachrání.

O dětskou pokožku je potřeba důkladně pečovat

Přetopený a suchý vzduch v uzavřených místnostech, štiplavý vítr a mrazivé teploty venku, neustálé oblékání a svlékání při přechodech zvenku dovnitř a nevhodné oblečení mohou pokožku vašeho drobečka podráždit dřív, než si to uvědomíte.

Dětská pokožka je jiná, než kůže dospělých. Je 5× tenčí a mnohem jemnější, protože není po narození ještě zcela vyvinutá. Citlivěji reaguje na negativní vnější vlivy a látky, se kterými přichází do styku, a tedy snadněji se podráždí.

V chladnějším počasí se děti kromě ekzémů a vyrážek velmi často potýkají také s opruzeninami, přestože má stále mnoho maminek opruzeniny spojené spíše s letním obdobím, kdy je dětská pokožka vystavena teplu a vlhku v plínce. Opruzeniny však vznikají i v zimě, kdy je dětská pokožka chráněna několika vrstvami těsného a neprodyšného oblečení, které brání přísunu vzduchu.

Jak předcházet podráždění a opruzení dětské pokožky? ÚČINNÁ PÉČE O DĚTSKOU PRDELKU

Maminky vědí, že děti s podrážděným zadečkem jsou neklidné a náladové, špatně usínají a mnohdy spí jen velmi krátce, a proto chtějí trápení svého drobečka zkrátit na minimum. Účinným řešením je vsadit na kvalitní zklidňující krém, ale víte, jak předcházet podráždění citlivé dětské kůže?

Dětská pokožka je velmi křehká a citlivá, proto je nutné ji zejména v zimě správně chránit, kdy se pod mnoha vrstvami oblečení kůže na zadečku, ale nejen na něm, lehce zpotí a následně podráždí.

Nejlepší prevencí před podrážděním je častá výměna plenky, během níž pokožku na zadečku opláchněte a lehce vysušte. Následně aplikujte zklidňující krém na opruzeniny, který vytvoří na pokožce ochranný film, jenž předchází vzniku podráždění.

Nevíte, pro který z přípravků na opruzeniny se rozhodnout?

Existuje široké spektrum přípravků, které jsou určené k řešení problému s opruzeninami. Ale maminky mají problém z tak velkého množství dostupných přípravků zvolit jeden, který je nejoptimálnější pro jejich děťátko a navíc také řeší samotnou prevenci vzniku opruzenin.

Na základě spotřebitelského testu, který měl za cíl zjistit, jaká kritéria jsou pro maminky nejdůležitější při výběru krému pro každodenní péči o dětský zadeček, byl vyvinut přípravek Trio D-panthenOL. Tento přípravek splňuje všechny náročné požadavky uživatelek a je vhodný, jako prevence vzniku opruzenin, pro děti již od narození.

Z dotazování vyplývá, že přes 80 % maminek je u přípravku Trio D-panthenOL spokojeno s významnou ochrannou vrstvou, před dráždivým působením stolice a moči, kterou zajišťuje výborná účinnost tří hlavních složek: světlíku lékařského, oleje z vinné révy a 7% D-panthenol. 95 % dotázaných velmi dobře hodnotí snadnou aplikaci krému a více než 90 % respondentek nejlépe hodnotí dobrou roztíratelnost. Trio D-panthenOL má navíc neutrální vůni, která miminko celkově zklidní a nedráždí. Účinnost přípravku je podložena dermatologickým testem.

ÚČINNÁ PÉČE O DĚTSKOU PRDELKU


21.2.2017, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Vlasové hnojivoVlasové hnojivo
je unikátní doplněk stravy s aminokyselinami, MSM a biotinem přinášející účinnou pomoc v boji s nadměrným vypadáváním a ztrátou vlasů, jejich pomalým růstem a špatnou kvalitou. » více o produktu

 
Anketa

Máte rádi zimu?

Archiv anket