Komáři útočí! Zbavte se nepříjemného svědění po jejich štípnutí

Komáři útočí! Zbavte se nepříjemného svědění po jejich štípnutí

Všichni je známe a všichni jsme již někdy pocítili, jak dokonale umí člověku pít krev. Komáři! Sice jejich štípnutí není životu nebezpečné, ale zato je velice protivné. Neustálé svědění a pálení je otravnější než pondělní ráno. A i když se proti komárům snažíme neustále chránit, alespoň jednou za léto si nás nějaký prostě najde. Naštěstí však existují způsoby, jak nepříjemné projevy komářího štípnutí zmírnit.

První pomoc hledejte v kuchyni

I v domácích zásobách můžete najít spolehlivé pomocníky, kteří zmírní otravné komáří svědění. Patří mezi ně například citronová šťáva či obyčejný ocet. Ten přinese nejen brzkou úlevu, ale také štípanec vydezinfikuje. Známým zabijákem svědění jsou i ovesné vločky. Vyrobte si z nich a vody kašičku, kterou aplikujte na postižené místo. Nechte zaschnout a smyjte. Často se proti svědění také používá rozkrojená brambora nebo pár kapek tekutého medu.

Zázračná zubní pasta

Komáři útočí! Zbavte se nepříjemného svědění po jejich štípnutí Pokud se vám nechce až do kuchyně, stačí zajít do koupelny, kde určitě najdete zubní pastu. Ta nepomáhá jen v boji proti zubnímu kazu či při léčbě oparů, ale také zmírňuje jakékoliv svědění. Nejosvědčenější jsou pasty s mentolovou příchutí, které zasažené místo navíc příjemně zchladí. Pokud chcete štípanec zároveň vydezinfikovat, sáhněte po pleťové vodě, jež obsahuje alkohol. Alkoholu je v pleťových vodách málo, takže se rychle vypaří.

Babské rady

Naše babičky tvrdily, že ověřeným způsobem, jak se zbavit svědění, je vtlačit pomocí nehtů do pupínku písmeno „X“. Na této radě určitě něco je. Nehtem totiž v kůži rozproudíte proteiny, které svědění na chvíli zastaví. Proto se také doporučuje, aby se štípanec nikdy neškrábal, ale naopak propleskával prsty. Nemusíte však moc. Stačí jen tak, abyste pocítili lehké štípnutí.

Účinná pomoc z lékárny

Rady babiček a prostředky naší domácnosti však nemusí pomoci vždy. Proto je někdy lepší vsadit na účinnou pomoc z lékárny. My doporučujeme Novosil gel SWISS. Tento unikátní přípravek obsahuje extrakt z boswellie, který zmírňuje svědění, zklidňuje postižené místo a urychluje odeznění červené vyrážky. Dále v jeho složení najdete i mentol a bazalkovou silici, díky nimž se pupínek zchladí, či šalvějovou a řebříčkovou silici, jež udrží pokožku mikrobiálně čistou. Přípravek Novosil gel SWISS vám pomůže nejen po bodnutí hmyzem, ale také při kopřivce a po spálení sluncem.

A jak bojujete s komářím štípnutím vy? Podělte se s námi o vaše rady v komentářích.

Komáři útočí! Zbavte se nepříjemného svědění po jejich štípnutí


24.7.2020, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Tereza19.8.2017 - 00:58:04

Konečně článek, kde není vše, co už je dávno napsáno někde jinde, a tím pádem se mohu pokusit zbrojit proti komárům něčím novým, o čem jsem dosud neslyšela. V pravou chvíli. Děkuji.


Monika18.8.2017 - 10:14:25

Super článek, komáři jsou moje noční můra každé léto. Takže děkuji za babské rady, o některých jsem vůbec nevěděla :)


Více informací
Doporučujeme

DonnaHAIR FORTE DonnaHAIR FORTE
Jediná tobolka doplňku stravy DonnaHAIR® FORTE obsahuje zvýšenou dávku aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu, který podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá při lámání a třepení. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket