Ulevte pokožce v průběhu těhotenství

Ulevte pokožce v průběhu těhotenství

Postrachem většiny nastávajících maminek jsou strie. A není divu. Pokožka je totiž během těhotenství extrémně namáhána a vznikající prasklinky pak ženě zůstávají jako nechtěná památka.

Strie jsou jizvičky na kůži vzniklé popraskáním elastických vláken pokožky v hlubších vrstvách kůže. Vznikají hlavně tam, kde je kůže nejvíce napínána. Proto svou pozornost v těhotenství soustřeďte hlavně na oblast břicha, stehen a na prsa. Strie se však netýkají pouze období těhotenství. Vznikají při rychlém zvýšení hmotnosti či kvůli hormonálním vlivům. V těhotenství je kritický 6. měsíc.

Nedejte striím šanci!

Striemi trpí až 85 % těhotných žen, a i když nepředstavují žádný zdravotní problém, z kosmetického hlediska mohou ženy obtěžovat.

Ulevte pokožce v průběhu těhotenství

Aby se pokožka podobným změnám dokázala co nejlépe přizpůsobit, zajistěte jí dostatečnou hydrataci, dbejte na správnou životosprávu a dodržování pitného režimu. Ten stav naší pokožky v průběhu těhotenství ovlivňuje ve velké míře. Pijte 2–3,5 l tekutin denně. Ideálně vodu, ovocné a některé bylinkové čaje, ovocné nebo zeleninové šťávy a 100% džusy ředěné vodou.

Vyberte si zaručeného pomocníka

K prevenci strií je vhodné promazávat a masírovat ohrožené partie speciálními přípravky. Na strie se maminkám výborně osvědčil tělový krém Elasti-Q® Exclusive, který je určen hlavně pro těhotné a kojící ženy, ale doporučuje se používat i po porodu, kdy napomáhá odstranit strie již vzniklé. Přípravek obsahuje kombinaci elastinu, D-panthenolu, kyseliny hayluronové a vitaminu E, která kůži nejen chrání, ale napomáhá také její hydrataci a pružnosti. Elasti-Q® Exclusive krém je nyní nově obohacen o účinné látky pupečník a kozinec. Pupečník regeneruje, zklidňuje a vyhlazuje kůži, kozinec zase zvyšuje pevnost pokožky.

Ulevte pokožce v průběhu těhotenství


27.9.2019, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

De-press De-press
osvědčený doplněk stravy, který byl vyvinut pro dosažení dobré nálady, duševní a fyzické pohody, snížení únavy a vyčerpání a vyrovnání se s pocity úzkosti a stresu. » více o produktu

 
Anketa

Co vám pomáhá v boji s únavou?

Archiv anket