Více informacíVíce informací

Vypadávají vlasy na podzim více?

Vypadávají vlasy na podzim více?

Je tu definitivně podzim. Koupání a dlouhé proslunění dny jsou pryč a nastává roční období, pro které je typické nejen spadané listí ze stromů, nevlídné počasí, pouštění draků, houbaření a chřipkové období, ale také zvýšené vypadávání vlasů. Proč zrovna na podzim naše kštice více řídne a jak si s tímto problém poradit? Přinášíme vám zaručené tipy, které vám pomohou dosáhnout opět husté hřívy.

Podzimní riziko

Nejen že kvůli sychravému počasí je úprava vlasů nadlidský výkon, ale zároveň je prokázáno, že právě na podzim vypadává vlasů nejvíce. Na otázku proč tomu tak je, odpověděla studie švýcarských vědců: Vlas totiž prochází dvěma fázemi – růstovou a klidovou. Klidová fáze trvá asi měsíc a probíhá většinou v létě. Po jejím skončení vlas vypadne, k čemuž dochází pak na podzim. Jak proti podzimnímu řídnutí vlasů bojovat?

Podzimní ztráta vlasů? Proč vzniká a co na ní zabírá?

Domácí maska

Pro snížení vypadávání vlasů je základem komplexní péče. Nestačí pouze šampony a kondicionéry, ale důležité jsou i vlasové masky. Nejlepší pak najdete u sebe v kuchyni. Smíchejte 1 žloutek a 2 polévkové lžíce zeleného, již vylouhovaného, čaje, naneste masku na vlasy, nechte 30 minut působit a opláchněte studenou vodou. A proč zrovna tyto dvě ingredience? Vajíčka jsou bohatým zdrojem bílkovin, které přispívají k posílení vlasových folikul, a zelený čaj je vynikající antioxidant a stimulátor růstu vlasů.

Babské rady

Problém s vypadáváním vlasů neřeší jen naše generace, ale pro pomoc můžeme zajít i k našim babičkám. Zaručeným pomocníkem je podle nich například černý pepř, který podporuje prokrvení vlasové pokožky, a tím i růst nových vlasů. Stačí smíchat hrstičku mletého pepře s trochou vody, vetřít do vlasové pokožky, nechat patnáct minut působit a pak dobře opláchnout studenou vodou. V případě, že vám vadí aroma pepře, můžete zkusit ošetřit pokožku hlavy kokosovým mlékem či řeckým jogurtem.

Skoncujte s vypadáváním vlasů na dobro

Pokud chcete dát svým vlasům opravdu maximální péči, vyzkoušejte i doplněk stravy DonaHAIR® Forte. Přípravek obsahuje zvýšení množství aminokyselin, pivovarských kvasnic, zinku a biotinu, který podporuje normální růst vlasů, pomáhá při lámání a třepení a udržuje jejich lesk. Vlasy tvoří z 90 % keratin, jehož základními stavebními kameny jsou aminokyseliny – ty jsou pro strukturu vlasu klíčové. Jediná tobolka doplní vaše vlasy ne o jednu aminokyselinu, ale dokonce o tři – methionin, cystein a tyrosin. Navíc je přípravek obohacen také o extrakt z kopřivy dvoudomé, která tvorbu keratinu podporuje.

Vypadávají vlasy na podzim více?


20.9.2019, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

SWISS Panthenol 10%SWISS Panthenol 10%
Obsahuje vysoký obsah účinných látek: D-panthenol 10 %, Aloe vera a vitaminy A, D, E a F. Příjemně chladí, regeneruje a hydratuje pokožku po opalování, pobytu v soláriu anebo v chlorované vodě. » více o produktu

 
Anketa

Sportujete v létě? Jaký druh pohybu preferujete?

Archiv anket