Hemoroidy? Dejte jim vale!

Hemoroidy? Dejte jim vale!

Slyšeli už jste někdy o pojmu zlatá žíla? Neznamená to, že by měl někdo magickou moc přeměňovat krev ve zlato, ale je to české označení pro hemoroidy. Hemoroidy jsou rozšířeným problémem, které trápí lidstvo již po tisíciletí. Dnes postihuje až 3 ze 4 lidí. Příčinou jejich vzniku je zejména nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nadváha, těhotenství nebo stres. Máte s hemoroidy problém i vy? Nezoufejte! Při včasném řešení lze zdravotní komplikace s nimi vyřešit.

Hemoroidy jsou fyziologickou součástí našeho těla. Jde o žilní pletence v oblasti konečníku, které při normálním stavu nepůsobí obtíže. Ty nastanou až ve chvíli, kdy dojde k jejich zduření a zvětšení. Pak nás začínají trápit zdravotní komplikace, které jsou nepříjemní hlavně při vykonávání potřeby.

Potíže s hemoroidy mají čtyři stadia. Dvě první, mírnější, stadia hemoroidů můžete pocítit například po dlouhém sezení v práci nebo při dlouhém cestování. Projevují se svěděním, pálením, svrběním a nepříjemnými pocity v oblasti konečníku. Většina z nás řešení problému odkládá, tiše trpí a doufá, že vše brzy samo odezní. To je však omyl. Čím dříve začnete potíže řešit, tím větší je šance, že se jich skutečně zbavíte. Navštivte svého lékaře, upravte životosprávu či vyzkoušejte vhodný doplněk stravy či zdravotnický prostředek.

Proč zrovna já?

Odpověď na tuto otázku hledá většina postižených. Je zřejmé, že jednou z nejčastějších příčin zduření hemoroidů je nejen nesprávný životní styl, ale vliv má i dědičnost. Poslední výzkumy potvrdily, že pokud máte rodiče či sourozence, kteří měli s hemoroidy trápení, existuje u vás bohužel i třikrát vyšší riziko obdobného postižení. Ohrožená je také každá žena v těhotenství. V tomto období se totiž zvyšuje váha a na cévy je tak vyvíjen větší tlak než obvykle.

Hemoroidy? Dejte jim vale!

Změňte životní styl

Ve spoustě případů je možné vyhnout se potížím s hemeroidy změnou životního stylu. Je důležité odbourat zácpu, a to úpravou stravy. Vynechejte tučná a kořeněná jídla, zařaďte do jídelníčku více vlákniny, jogurty, kompoty a hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Nezapomeňte se také pravidelně hýbat a dodržovat pitný režim. Denně byste měli vypít až 2,5 litru tekutin. Pro vypořádání se se zácpou si naordinujte každé ráno sklenici vlažné vody na lačno.

Jak si vybrat v lékárně?

Chcete-li se s hemoroidy vypořádat, vyberte si v lékárně účinný přípravek. Při výběru se můžete setkat s přípravky řešícími záněty, trhliny, svědění a pálení v oblasti konečníku, které jsou obvykle ve formě mastí a gelů. Jedná se o jednoduché a praktické užívání zaručující diskrétnost a komfort. Ideálním pomocníkem vám může být nejprodávanější gel na hemoroidy v kategorii zdravotnických prostředků – Hemostop® Gel Max z prémiové řady Da Vinci Academia. Díky kombinaci dubové kůry, boswellie, Aloe vera a dalších devíti bylin působí Hemostop® již při prvních problémech spojených s hemoroidy (svrbění, štípání a pálení konečníku). Díky Aloe Vera má Hemostop® zklidňující účinek při podráždění a svědění v oblasti konečníku. Boswellie je využívána především pro své protizánětlivé účinky. Přípravek je vhodný také pro těhotné a kojící ženy.

Dejte vale hemoroidům a pusťte se do boje s nimi teď hned.

Hemoroidy? Dejte jim vale!


2.1.2018, | Rubrika: BOJ S VĚKEM | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

CannamediQ® OrtopedenCannamediQ® Ortopeden
je jedinečný doplněk stravy s konopím, mimořádně vysokým obsahem glukosaminu a extraktem kurkumy pro podporu dobrého stavu a posílení celého pohybového aparátu. » více o produktu

 
Anketa

Jaký nejčastější dárek na Vánoce věnujete svým rodičům?

Archiv anket