Více informací Více informací

Civilizační choroby – co to je a jak s nimi bojovat?

Civilizační choroby – co to je a jak s nimi bojovat?

Pojem civilizační choroby je označení neduhů moderní doby, a to i přesto že mnohé z nich jsou známy již po staletí. V posledních letech jsou tyto choroby na svém vzestupu. Co přesně mezi ně patří? Co je způsobuje? A jak se proti nim bránit? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Důvod jejich vzniku

Příčinou, proč civilizační choroby vznikají, je podle všeho uspěchaný městský životní styl. Proto je pro tyto choroby typické, že se objevují ve vyspělých moderních zemích. Právě zde totiž na náš organizmus negativně působí zhoršené životní prostředí a především fakt, že stále někam spěcháme, nedokážeme relaxovat, žijeme ve stresu, vůbec se nehýbeme a naše váha roste neúměrnou rychlostí nahoru. Když k tomu všemu přidáme aktivní či pasivní kouření, vysoké dávky kofeinu či občasné požití alkoholu, nemůžeme se divit, že náš organizmus dostává od naší civilizace i od nás samotných opravdu zabrat.

Týkají se i nás?

Ano. I my totiž patříme mezi vyspělé země a je tak jasné, že právě naše obyvatelstvo bude civilizačními chorobami zasaženo také. Česká republika má například světové prvenství ve výskytu nemocí srdce a cév či infarktu myokardu. A právě tyto problémy patří mezi nejčastější civilizační choroby. Opomenout bychom však neměli ani vysoký krevní tlak, cukrovku, poruchy příjmu potravy, depresi či velmi obávanou rakovinu.

Civilizační choroby – co to je a jak s nimi bojovat?

Důležitá je prevence

V moderním a civilizovaném světě je pravděpodobnost, že člověk onemocní některou z civilizačních chorob, alarmující. V boji s nimi bychom se měli soustředit na to, jak změnit náš životní styl a odolat tak lépe tlakům dnešní společnosti. Jako první bychom se měli zaměřit na náš jídelníček, který by měl být pestrý a plný ovoce a zeleniny. Zapomínat bychom neměli ani na to, že důležité je i pravidelné stravování a pitný režim. Dalším krokem je pak pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, díky němuž se nám pročistí hlava a my tak zapomeneme na každodenní stres.

Bojovník proti civilizačním chorobám

Civilizační choroby – co to je a jak s nimi bojovat?

Pokud chcete snahu v boji proti civilizačním problémům maximalizovat, vyzkoušejte pomocníka jménem meruňky. Nejúčinnější jsou samotná jádra meruněk, která jsou zkoumána v souvislosti s léčbou řady nemocí včetně rakoviny. V meruňkových jádrech se totiž vyskytuje velké množství látky B17, která je známá také jako Amygdalin či Laetril. Tato látka v současné době zajímá onkology z celého světa. Důležitý pro náš organizmus je také selen, jenž pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem. Vyzkoušejte proto doplněk stravy z lékárny B17 therapy 500 mg, který tyto látky obsahuje.

Civilizační choroby – co to je a jak s nimi bojovat?


31.1.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Elasti-Q Exclusive krém proti striímElasti-Q Exclusive krém proti striím
Bojuje proti vzniku strií a navíc pomáhá zneviditelnit i strie už vzniklé. Je obohacen o účinné látky pupečník a kozinec, které regenerují a zklidňují kůži a zároveň zvyšují pevnost pokožky. » více o produktu

 
Anketa

Co vám pomáhá v boji s únavou?

Archiv anket