Více informací Více informací

Hlíva ústřičná – zdravá bomba pro vaše tělo.

Hlíva ústřičná – zdravá bomba pro vaše tělo.

Jaro klepe na dveře, sluníčko se prodírá skrz žaluzie vašeho okna, ale vy jste zalezlí v posteli, s kašlem, rýmou a horečkou? Dopadají na vás změny teplot a bacily od kamarádů a kolegů? V tom případě je třeba nezahálet a podpořit svou imunitu, co to jen jde… Jedním ze způsobů, jak předejít či v nejhorším případě odehnat nachlazení, je zásobit své tělo potřebnými vitaminy. Momentálně však nemáme na mysli ovoce ani zeleninu. Jako velmi přínosného přírodního pomocníka v boji se všemožnými neduhy jsme odhalili hlívu ústřičnou. Ano, správně…houbu.

Houba z čeledi hlívovitých svými klobouky připomíná ústřice, čímž si vysloužila své jméno. Nejzajímavější na ní však není její název, nýbrž léčebné účinky. Mezi významné benefity patří správná regulace a obranyschopnost organizmu, posílení imunitního systému a protizánětlivé účinky. Hlíva ústřičná rovněž obsahuje vitamin B, který zvyšuje tvorbu červených krvinek a naopak snižuje krevní tlak a riziko vzniku demence. Hlíva se také ukázala jako velmi účinný bojovník proti bakteriím E. coli, stafylokokovým infekcím a v neposlední řadě proti rakovině.

Jediný háček snad pro některé tkví v samotném požívání houby. Ne všichni jsou příznivci hub, ale troufáme si říci, že všichni jsou příznivci zdraví. Ač máme pestrou škálu způsobu přípravy hlívy ústřičné – do guláše, polévek, omáček, nakládaná hlíva v octu – tak ne všichni jsou ochotni ji jíst v pokrmech. Vhodnou alternativou zdá se být doplněk stravy Hlíva ústřičná od Imunitu, jejíž tobolky obsahují jemně pomletou tkáň hlívy ústřičné. Mimo samotnou hlívu obsahují rovněž i rakytník, což je skvělý antioxidant a zdroj vitaminů A, K, E, D, B1, B6 a P. Samotný rakytník navíc obsahuje 25× více vitaminů C než pomeranč!

Tím, že svému tělu věnujete náležitou péči, se jednak bráníte nemocem, a jednak tím vyjadřujete určitou úctu k sobě samému. Tak na to nezapomínejte.

Hlíva ústřičná – zdravá bomba pro vaše tělo.


10.4.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Elasti-Q Exclusive krém proti striímElasti-Q Exclusive krém proti striím
Bojuje proti vzniku strií a navíc pomáhá zneviditelnit i strie už vzniklé. Je obohacen o účinné látky pupečník a kozinec, které regenerují a zklidňují kůži a zároveň zvyšují pevnost pokožky. » více o produktu

 
Anketa

Co vám pomáhá v boji s únavou?

Archiv anket