Více informací Více informací

Jarní únava skutečně existuje! Jak na ni?

Jarní únava skutečně existuje! Jak na ní?

Jaro už je naplno tady a s ním i období, kdy dochází k největšímu množství změn. Mění se příroda, počasí, teploty, délka dne a probouzí se i náš organizmus. Letošní zima byla dlouhá a nepříjemná, a proto je možné, že probouzení bude lehce pomalé a namáhavé. Jak vše zvládnout a přitom se nezhroutit? Pomůže vám v tom přírodní kombinace z čínské medicíny. Čtěte dále a dozvíte se, která to je.

Proč jarní únava vzniká?

Jarní únava je důsledek zimy, v níž hraje hlavní roli málo slunce, chladné počasí, nedostatek vitaminů, oslabená imunita a snížený čas věnovaný fyzickým aktivitám. Veškeré tyto faktory ovlivňují náš organizmus, který je v zimě velice náchylný. Tělo tak musí jet na 150 %, aby se vyhnulo všemožným nemocem či nachlazení. Vysoké nároky na imunitní systém a energetické zásoby pak zapříčiňují, že na jaře už tělo nemá z čeho brát a je zcela vyčerpáno. Ať chceme nebo ne, jarní únava existuje. Lze ji však zkrátit a zmírnit.

Jarní únava skutečně existuje! Jak na ní?

Cordyceps sinensis

Inspiraci můžete najít například v tradiční čínské medicíně, z níž pochází cizopasná houba Cordyceps sinensis (česky Housenice čínská). Cordyceps roste v horských oblastech Číny a Tibetu a její český název je odvezen nejen od jejího vzhledu, ale také od toho, na čem houba parazituje – na housenkách a motýlech. Cordyceps je natolik vzácný a ceněný, že se v minulosti využíval jen v císařských palácích, a to i z toho důvodu, že tradiční čínská medicína tuto houbu klasifikovala jako prodlužovač života.

Ženšen pravý

Další univerzální rostlinou východní medicíny působící na psychickou a fyzickou odolnost člověka je Ženšen pravý. Účinky ženšenu jsou rozsáhlé – působí například blahodárně na centrální nervový systém a podporuje imunitní systém. Pro svůj obsah unikátních látek pomáhá k vitalitě, v boji proti depresím a únavě. Díky těmto všestranným efektům je ženšen často označován také jako všehoj ženšenový.

V boji proti jarní únavě je proto ideální sáhnout po spojení obou těchto látek. Najdete ho ve své lékárně, a to v doplňku stravy CORDYSHEN 30% EXtractum. Právě díky kombinaci látek z houby Cordyceps sinensis a Ženšenu pravého přípravek snižuje únavu, povzbuzuje lidské tělo při oslabení, dodává mu pocit energie a vitality při vyčerpání a pomáhá upevňovat výdrž. Ženšen navíc působí antistresově a zlepšuje vaši koncentraci.

Jarní únava skutečně existuje! Jak na ni?


8.5.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Imunit 5PreveMaxImunit 5PreveMax
Doplněk stravy obsahující vitamin C, B6 a selen pro přirozenou funkci imunitního systému, snížení míry únavy a vyčerpání a ochranu buňky před škodlivými radikály. Účinek již po 5 minutách od užití. » více o produktu

 
Anketa

Používáte na podzim imunitní přípravky?

Archiv anket