Více informací Více informací

Zdravé svačiny aneb posilte imunitu svého školáka

Zdravé svačiny aneb posilte imunitu svého školáka

Kašel, rýma či teplota nejsou jen otázkou podzimu, ale mohou vaši ratolest doprovázet i ve dnech, kdy teploty stoupají vysoko. K tomu, aby se vaše dítě během jara nenachladlo, stačí někdy jen málo – zařadit do jídelníčku potraviny, jež posílí imunitu. Tady jsou!

Velký vliv na imunitní systém má správné stravování. Základem všeho je pestrý jídelníček plný čerstvého ovoce a zeleniny, masa a obilovin. Existují však i potraviny, jež jsou na posílení imunity opravdoví experti. Udělejte z nich svému dítěti třeba svačinu do školy.

Bílý jogurt

Správné fungování imunitního systému jde ruku v ruce se zažíváním. Střevní mikroflóru zlepšují probiotika, která zároveň velice pozitivně působí i na imunitu a vrací tělo zpět do rovnováhy. Probiotika najdete například v bílých jogurtech či jiných zakysaných mléčných výrobcích. A protože děti neochucené jogurty moc nemusí, přidejte jim do něj borůvky, jež jsou výborným zdrojem antioxidantů a vitaminu C.

Zázvor

Zdravé svačiny aneb posilte imunitu svého školáka

Ne nadarmo se říká, že právě zázvor je zázrak přírody pro naše zdraví. Kořen zázvoru v sobě totiž ukrývá celou řadu vitaminu, esenciálních olejů a minerálních látek. Nejenže pomáhá posilovat imunitu, ale také přispívá k rychlejšímu zotavení v době nachlazení. Zkuste z něj udělat čaj nebo ho naložit do medu. Dejte si však pozor, aby denní dávka nepřesáhla 4 g. Velmi populární jsou mezi lidmi i zázvorové limonády, které jistě ocení i váš malý školák.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je nejen výtečná v kuchyni, ale je také léčivá. Obsahuje totiž řadu vitaminů a minerálů. Nejcennější z ní jsou však látky zvané beta-glukany, které podporují imunitní systém a zvyšují tvorbu protilátek proti patogenním bakteriím a virům. Hlívu můžete najít ve volné přírodě, kde se objevuje přibližně od října do března. Nejčastěji roste na kmenech či pařezech listnatých stromů. Dítěti můžete připravit například výbornou pomazánku nebo polévku.

Zdravé svačiny aneb posilte imunitu svého školáka

Jack Hlívák – pro odolnější imunitu dětí

Ne každé dítě však bude nadšené ze svačiny, která obsahuje houby. Pokud i tak chcete imunitu vašich ratolestí posílit co nejvíce, vsaďte na oblíbené cucavé tablety s jahodovou příchutí Imunit Hlíva ústřičná s Rakytníkem Jack Hlívák. V každé tabletě tohoto doplňku stravy naleznete pravý poklad – vitaminy, minerály, beta-glukany z hlívy ústřičné, extrakt rakytníku, jód a selen. Selen a vitaminy B6 a B12 přispívají k přirozené imunitě, vitamin D3 pak udržuje normální stav kostí. Součástí každého balení jsou nyní i foukací fixy na textil zdarma, kterými si vaše ratolest může ozdobit své tričko.

Zdravé svačiny aneb posilte imunitu svého školáka


24.5.2018, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

PSSST! FORTEPSSST! FORTE
Nový posílený doplněk stravy obsahující unikátní účinnou složku VOLUME CONTROL COMPLEX, která působí na měkké části horních cest dýchacích. » více o produktu

 
Anketa

Jak se vám v těchto dnech spí?

Archiv anket