Více informací Více informací

Kdy je ten pravý čas použít oční kapky?

Známé přísloví tvrdí, že oči jsou bránou do vaší duše. Zda to je pravda či není, necháme otevřené debatě. Nicméně, všichni se snad shodneme na tom, že oči jsou nenahraditelné. Měli byste jim proto dopřát tu pravou péči, kterou podpoříte jejich zdraví a funkci.

Oči- brána do vaší duše

Slzný film Slzný film je produkován slznými žlázami, které najdeme v horním a dolním očním víčku. Pomocí mrkání jsou slzy roztírány po povrchu oka ve velmi tenké vrstvě a ta jej chrání před infekcemi, smogem a vysycháním. Zároveň slzný film vyživuje rohovku kyslíkem a živinami a odvádí cizí tělíska a nečistoty pryč z oka. Jakmile se tato ochranná vrstva naruší, resp. slzný film není dostatečně doplňován, může dojít k podráždění očního aparátu.

Co slzný film narušuje Zřejmě tou nejčastější komplikací je takzvaný Syndrom suchého oka. Trpí jím obzvláště lidé, kteří pracují v uzavřených prostorách a navíc soustředěně několik hodin v kuse zírají do monitorů. Tímto zvýšeným důrazem na pozornost, kdy dochází ke snížení frekvence mrkání, se oči velmi opotřebovávají.

Oči- brána do vaší duše

Velmi rizikové je také UV záření, prašné a infekční prostřední, v němž může infekce postihnout rohovku a spojivky. Pravidelné používání očních kapek je proto doporučováno zejména:

 1. Řidičům z povolání, u nichž je kladen velký důraz na soustředění
 2. Pracovníkům v uzavřených kancelářích, ať už kvůli klimatizaci nebo

  suchému vzduchu

 3. Starším lidem, protože s věkem ztrácí slzný film na své kvalitě
 4. Zaměstnancům výroby a lidem vykonávajícím fyzicky náročnou práci,

  jejichž oči se musejí vyrovnávat s prachem, pevnými částečkami, anebo

  nepříznivými vlivy okolního prostředí

 5. Nositelům kontaktních čoček. Čočky jsou usazeny na slzném filmu,

  jakmile je ho nedostatek nebo je jeho kvalita narušena, může uživatel

  pociťovat nepříjemnou suchost oka a jeho podráždění.

Jaké kapky vybrat? V lékárně vybírejte podle obsahu účinných látek. Velmi důležitá je například hypromelosa, tedy polymer schopný nahradit oslabenou a nestabilní vrstvu slzného filmu. Známá, a neméně účinná látka, je hyaluronan sodný, lidově známý spíše jako kyselina hyaluronová. Tato látka má obrovskou schopnost zadržovat vlhkost i v nepříznivém prostředí (např. klimatizované místnosti, horký, suchý vzduch).

Pokud jsou vaše oči suché, podrážděné či unavené, můžete jim dopřát kvalitní péči zvlhčujících očních kapek OCUTEIN® SENSITIVE z prémiové řady Da Vinci Academia. Díky speciálnímu složení zajišťují 100% úlevu a okamžitou pomoc pro unavené a červené oči. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že jako jeden z mála zdravotnických prostředků používají dvojkombinaci lubrikačních a hydratačních látek. Výrazně se tím snižuje dráždivost oka, kapky se pomaleji vyplavují z očního prostředí a prodlužuje se jejich účinnost.

Oči- brána do vaší duše
Oči- brána do vaší duše


5.9.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Imunit 5PreveMaxImunit 5PreveMax
Doplněk stravy obsahující vitamin C, B6 a selen pro přirozenou funkci imunitního systému, snížení míry únavy a vyčerpání a ochranu buňky před škodlivými radikály. Účinek již po 5 minutách od užití. » více o produktu

 
Anketa

Používáte na podzim imunitní přípravky?

Archiv anket