Dítě po čtyřicítce? Proč ne?

Dítě po čtyřicítce? Proč ne?

Starších matek v celé Evropě, ale také v Česku, každým rokem přibývá. V posledních letech se jejich počet v České republice vyšplhal až ke třem tisícům, což je 3× více než v 80. letech. Jaké výhody přináší těhotenství v pokročilejším věku a jak si v tomto věku zjednodušit cestu k početí? Čtěte dále a možná vám poradíme.

Průměrný věk české prvorodičky je okolo 30 let. Důvodem těchto pozdních prvních těhotenství bývá ve většině případů sociální aspekt. Velké procento žen totiž chce nejdříve vybudovat kariéru a až poté rodinu. Bohužel si některé ženy vzpomenou na mateřství až ve chvíli, kdy početí je již komplikovanější. Nikdo však netvrdí, že starší matka je horší než ta, která porodila třeba již ve 20.

Výhody starších matek

Z biologického hlediska je podle gynekologů ideální věk pro početí 23 let. Ženu od 35 již lékaři chápou jako starší rodičku, přesto ji však vůbec nezatracují. Největší výhodou starších rodiček a matek je totiž jejich životní vyzrálost, kterou málokterá dvacetiletá dívka má. Ženy po 40 jsou již emočně vyrovnané, mají stabilní rodinné zázemí a umí si těhotenství užívat.

Dítě po čtyřicítce? Proč ne?

Jak na to? Omlaďte své tělo!

Připravit své tělo na těhotenství je jednoduché. Stačí se o něj jen pořádně starat a dát mu tu nejlepší péči. Nejdůležitější ze všeho je nekouřit a nepít alkohol. Dále je potřeba vyléčit veškeré gynekologické problémy jako jsou záněty, myomy či cysty. Celkově byste měla dodržovat zdravý životní styl a dostat pod kontrolu krevní tlak a cholesterol. Nakonec byste měla být i v dobré fyzické kondici, díky níž podpoříte nejen početí, ale usnadníte si i samotné mateřství.

Maximalizujte své možnosti pomocí doplňku stravy

Mnoha ženám, nejen po 40, se při snaze otěhotnět osvědčil doplněk stravy Fertility Blend® pro ženy. Vhodný jen především díky svému složení, ve kterém naleznete zinek přispívající k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselinu listovou, jež podporuje běžný metabolismu homocysteinu. Ve chvíli, kdy se oplodnění nedaří, bývá snaha o miminko velice psychicky náročná. Proto tento přípravek obsahuje také vitamin B12 a hořčík pro normální psychickou činnost. Účinky Fertility Blend jsou potvrzeny klinickou studií prováděnou americkými lékaři ze Stanford University School of the Medicine.

Dítě po čtyřicítce? Proč ne?


12.11.2020, | Rubrika: BOJ S VĚKEM | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

WhitneyPHARMA whitening dental setWhitneyPHARMA whitening dental set
Bělící sada, která díky svému složení a UV světlu zajistí maximální bělící účinek bez zvýšení citlivosti zubů. Za 15 minut, z pohodlí domova. » více o produktu

 
Anketa

Kdybyste si mohli vybrat, co byste pod stromečkem viděli nejraději?

Archiv anket