Více informací Více informací

Hemoroidy. Jednoduché pojmenování, přitom složitý a bolestivý problém. Zdánlivě neřešitelné obtíže však mají východisko. Zkuste upravit životosprávu, více se hýbat a pořiďte si v lékárně účinného pomocníka. Vašeho nepřítele pak dokážete brzy porazit KO.

Vystavte STOPku hemoroidům

Při představě spojené s hemoroidy mnohým z nás naskakuje husí kůže. Těm, kteří se s nimi potýkají, se totiž automaticky vybaví pocity bolesti, pálení a řezání. V těch nejhorších případech nemožnost pohodlného sezení, dlouhé chůze ani libovolného výběru spodního prádla. Že jsou vám tyto problémy na hony vzdálené? Pak máte velké štěstí. Podle průzkumů totiž potížemi s hemoroidy trpí až sedmdesát procent populace ve věku 35 až 65 let. Postihují ženy i muže. U žen zmíněné zdravotní obtíže vznikají anebo se prohlubují nejčastěji v průběhu těhotenství anebo po porodu. Příčinou bývá právě zácpa, kterou většina žen v tomto sice krásném, ale náročném období trpí, a také zvýšený tlak v pánvi způsobený zvětšující se dělohou.

Vystavte STOPku hemoroidům

Mezi hlavní příčiny vzniku hemoroidů patří kromě zácpy nesprávná životospráva a sedavý způsob života.Vliv na jejich vznik však má i dědičnost. Poslední výzkumy říkají, že pokud máte rodiče či sourozence, který trpí hemoroidy, máte bohužel i třikrát vyšší riziko obdobného postižení.

Pokud vás hemoroidy trápí a hledáte rady, jak se jich zbavit, věřte, že se odborníci shodují. Nejdůležitější je podle nich vhodně upravit anebo úplně změnit životosprávu. V případě, že máte sedavé zaměstnání, měli byste své tělo i zažívání aktivovat větší dávkou pohybu. Zařaďte do svého denního rozvrhu sportování, hýbejte se pravidelně. Nemáte-li na sportovní aktivity čas, vyměňte častěji jízdu autem za svižnou chůzi a místo výtahu pokaždé použijte schody. Uděláte službu své fyzičce i zažívání.

Důležitý je výběr potravin a nápojů. Vyhněte se množství alkoholu a kávy, čokoládě, tučným a příliš kořeněným pokrmům. Hodně pijte, jezte syrové ovoce, zeleninu a celozrnné výrobky, předejdete tak zácpě, s níž hemeroidy přímo souvisejí. Nezapomeňte hodně pít. Vyzkoušejte zaručený tip: po ránu si dejte sklenici vlažné vody se šťávou z citrónu.

Do boje s nepříjemnými problémy přiberte pomocníka. Pořiďte si účinný přípravek na hemoroidy přímo z lékárny. Nechcete své intimní problémy řešit krémy anebo čípky kvůli nepraktické aplikaci či kvůli obavám z omezených hygienických podmínek například při cestování? Pak si z nabídky můžete vybrat praktický prostředek v podobě tobolek. Sáhněte po takovém, který vám nejen uleví od bolesti, ale zároveň bude řešit samotné příčiny a prevenci.

Jedním z osvědčených a zároveň nejprodávanějších zdravotnických prostředků, které vám pomohou v boji s hemoroidy, je Hemostop® Gel Max z prémiové řady Da Vinci Academia. Díky kombinaci dubové kůry, boswellie, Aloe vera a dalších devíti bylin působí Hemostop® již při prvotních problémech spojených s hemoroidy (svrbění, štípání a pálení konečníku). Díky Aloe vera má Hemostop® zklidňující účinek při podráždění a svědění v oblasti konečníku. Boswellie je využívána především pro své protizánětlivé účinky. Je vhodný také pro těhotné a kojící ženy.

Vystavte STOPku hemoroidům!


11.10.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Unilakt skořiceUnilakt skořice
Vlákninové tablety obsahující probiotickou kulturu a řasu chlorellu, která napomáhá k upravení trávení a zažívání. V tomto doplňku stravy naleznete také skořici, jež podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. » více o produktu

 
Anketa

Hubnete letos do plavek?

Archiv anket