Více informací Více informací

První pylová vlna se přes naše území přežene vždy na jaře, když kvetou první stromy a rostliny. Nyní ale čeká alergiky další zkouška ohněm – na řadu se dostávají byliny a trávy, které svůj vrchol zažívají právě v těchto dnech.

Boost imunity

Alergie je jako zaklínadlo. Člověk, touto „magií“ obestřený, se musí vyrovnat s každoročními záchvaty slzení, kýchání, stejně tak s oteklostí a kožními vyrážkami. Odhaduje se dokonce, že každý třetí člověk zažije nějakou alergickou reakci a každý pátý trpí pylovou alergií, tedy sennou rýmou.

Trocha alternativních možností

Radit alergikům, čeho se mají vyvarovat a co užívat na zmírnění alergických reakcí, je v dnešní době internetu, všudypřítomných reklam a přístupu k informacím, tak trochu nošení dříví do lesa. Ještě tady ale zůstávají různé alternativní rady a nekonvenční řešení. Můžete vyzkoušet třeba:

Akupunkturu – Zastánci tradiční čínské medicíny na ni nedají dopustit. Dle jejich instrukcí by se s léčbou mělo začít ještě v klidovém období, tedy podle potřeb jednotlivých pacientů, a to jednou aplikací jehel co čtrnáct dnů až do doby předpokládaných pylových potíží. Poté se jehly aplikují jednou týdně. Úspěšnosti se podle údajů na internetu pohybuje okolo 70 %, asi 20 % lidí pozorovalo mírné zlepšení a ostatní zjistili, že na ně tento přístup nezabírá.

Houby – Konkrétně hlívu ústřičnou, která je obrovským zdrojem glukanů, díky nimž dochází ke zvýšení čistící schopnosti buněk imunitního systému a tím k podpoře odstranění nežádoucích látek z těla. Ví se o nich také, že násobí účinky jednotlivých léčebných metod a urychlují léčbu. To vše platí i pro alergické reakce.

Zajímavost: Věděli jste, že je hlíva ústřičná masožravá? Když se usadí na kůře stromu, vyhledá kořenovým systémem červy z rodu hlístic. Ty pak ochromí toxinem, proroste je a vstřebá.

Podle některých lidí je alergie zapříčiněná podrážděností sebou samým, lidmi v okolí nebo životem obecně. Vyřešit tento stav má pomoci například polodrahokam akvamarín (na všechny typy alergie), jantar (při postižení kůže a sliznice), modrý chalcedon (doplňuje energii a očišťuje tělo od zplodin) nebo jaspis. Stačí je nosit u sebe a alergie by měla ustoupit.


17.10.2018, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Unilakt skořiceUnilakt skořice
Vlákninové tablety obsahující probiotickou kulturu a řasu chlorellu, která napomáhá k upravení trávení a zažívání. V tomto doplňku stravy naleznete také skořici, jež podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. » více o produktu

 
Anketa

Hubnete letos do plavek?

Archiv anket