Více informací Více informací

Zase opar? Je potřeba mu to natřít!

Zase opar? Je potřeba mu to natřít!

Nepříjemný, nevzhledný a dlouho vás doprovázející společník, který se objeví v nejméně vhodnou dobu. Pálí, tlačí, pne, štípe a obtěžuje až do zmizení. Připadává vám povědomý? Tak to asi patří mezi ty nešťastníky, jež trpí na opary.

Opar je drobný puchýřek vyskytující se nejčastěji na ústech či v jejich okolí. Způsobený je virem Herpes simplex, který jakmile pronikne do organizmu, zůstává v něm už na vždy. Dokud je vaše imunita silná, vir se neprojevuje. Pokud však váš imunitní systém nefunguje tak jak má, vir se probudí a dá o sobě znát v podobě nepříjemného oparu. A co vznik puchýřku podporuje? Například nachlazení, dlouhodobý stres, hormonální změny, únava, velká fyzická námaha či přemíra slunce a tepla.

Jak se opar projevuje?

Začínající opar se projevuje svěděním nebo pálením postižené kůže. Normální je také lehké pnutí až brnění. Během dne na rtu vyskočí puchýřek, který později praskne a vyteče z něj tekutina. Po dalších pár dnech se na prasklém oparu vytvoří strup, který kvůli namáhání rtů často opět popraská. Strup svědí, pálí a může z něj vytékat krev. Ani po vymizení oparu pak nemáte vyhráno. I když se opar ztratí, často po něm zůstane zarudlé místo, případně i jizva, která opět může nějaký čas svědit či pálit. Opar tak není otázkou jen pár dnů, ale někdy i několika týdnů.

Co nikdy nedělat

Zase opar? Je potřeba mu to natřít!

Jelikož je opar vysoce infekční, doporučuje se v době jeho propuknutí se s jinými osobami nelíbat, nepít z jedné sklenice či používat hygienické pomůcky jiných lidí. Tak uchráníte před oparem především své blízké. Co však nedělat, abyste nepřitížili sami sobě? Nikdy opar nepropichujte, nesloupávejte si z něj strup a nemačkejte ho. Jen tak zabráníte dalším puchýřkům na svých ústech či pod nosem.

Co naopak ano

Už od prvních náznaků oparu vám může pomoci Cannadent regenerační sérum z velice známé konopné řady Cannaderm. Chráněná receptura tohoto séra obsahuje kvalitní, za studena lisovaný, konopný olej z Kanady a účinné extrakty z hřebíčku, arniky, jedle sibiřské a Tea tree. Na postižené místo postačí několikrát denně aplikovat malou kapku, která rychle a dlouhodobě dezinfikuje. Výhodou Cannadent séra je také to, že je vhodné i při výskytu aft, koutků a otlaků od protéz nebo rovnátek.

Zase opar? Je potřeba mu to natřít!


14.12.2018, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

PSSST! FORTEPSSST! FORTE
Nový posílený doplněk stravy obsahující unikátní účinnou složku VOLUME CONTROL COMPLEX, která působí na měkké části horních cest dýchacích. » více o produktu

 
Anketa

Jak se vám v těchto dnech spí?

Archiv anket