Více informací Více informací

Akné jako volání o pomoc

Akné jako volání o pomocPředstavte si pokožku, jako formulář, kam jednotlivé orgány těla vepisují své připomínky a stesky. Například játra si „stěžují“ žlutou barvou pokožky, srdce zase modrou barvou kůže v konečcích prstů, nemocná štítná žláza zase způsobuje zarudnutí dlaní a tak dále. Dokonce i akné se dá považovat za jakési volání o pomoc, zde však nikoli jediného orgánu, ale celého organizmu.

Jako většina nemocí i akné, které se projevuje povrchově, má svou vnitřní příčinu. Většinou je jí hormonální nerovnováha a špatná výživa. Abyste mohli účinně bojovat s tímto kožním problémem, musíte nejprve porozumět vlastnímu tělu a dodat mu to, čeho se mu nedostává. Občasná návštěva kosmetičky či dermatologa toto opravdu nevyřeší. Musíte projevit vlastní chuť a zájem bojovat, nespoléhat se na pomoc zvenčí, ale začít u sebe.

Začněte u jídelníčku

Všímejte si, z čeho se skládá váš pravidelný jídelníček. Jen takto můžete vysledovat, kterým potravinám je lépe se vyhnout, například kořeněným jídlům, alkoholu, kávě, kyselým potravinám, a které vaší pleti, potažmo vašemu organizmu pomáhají.

Vitamin C – vitamin, který je zásadní pro správnou imunitu a pro boj s viry a bakteriemi. Vitamin C hraje svou úlohu i v prokrvení pleti a její výživě. Pokud se bojíte příliš kyselých potravin, můžete zkusit třeba hrušky, švestky, banány, borůvky apod.

Vitamin B – důležitá vitamínová skupina pro zdraví pleti. Doplnit ji můžete pomocí pivovarských kvasnic, piva, ryb či cereálií. Lze jej ale koupit i jako doplněk stravy v lékárnách.

Vitamin E – antioxidant, společně s coenzymem Q10, který chrání buňky před volnými radikály, tedy před jejich poškozováním. Zároveň udržuje hladinu ženských hormonů, a tudíž pomáhá s léčbou akné. V přírodě jej naleznete v podobě sóji, semen a ořechů, avokáda, vaječného žloutku nebo zelených salátů.

Selen, zinek, draslík – Tyto látky udržují kůži zdravou a elastickou. Na selen, zinek a draslík jsou bohaté ořechy, zelenina, ovoce a obiloviny.

Bylinky – Pomohou vám také pravidelné čajové kúry, které zbaví organizmus toxinů. Vyzkoušet můžete kopřivový, lipový, meduňkový čaj. Účinná je rovněž detoxikační kúra z aloe vera nebo kontryhelu.


21.12.2018, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Elasti-Q Exclusive krém proti striímElasti-Q Exclusive krém proti striím
Bojuje proti vzniku strií a navíc pomáhá zneviditelnit i strie už vzniklé. Je obohacen o účinné látky pupečník a kozinec, které regenerují a zklidňují kůži a zároveň zvyšují pevnost pokožky. » více o produktu

 
Anketa

Co vás na sklonku léta trápí nejvíce?

Archiv anket