Jde sport a těhotenství dohromady?

Jde sport a těhotenství dohromady?

Jste v jiném stavu, ale i přes to chcete zůstat fit a udržovat se co nejdéle v kondici? Jste sportovní typ, který nedokáže zůstat v klidu, ale bojíte se, že sportovní aktivitou můžete ohrozit zdraví miminka. Obezřetnost je na místě, ale se sportem rozhodně nemusíte přestat. Stačí si jen vybrat ten správný pohyb, který prospěje v těhotenství vám i vašemu miminku.

Cvičení na míči

Spíše než o posilování se jedná o lehké pohupování ze strany na stranu, kdy posilujete svalstvo, ale zároveň uvolňujete napětí, které v oblasti pánve a trupu vzniká. Hodí se i při samotném porodu, kdy zmírňuje kontrakce a pomáhá miminku rotovat a správně sestupovat do porodních cest.

Chůze

Chůzi můžete bez obtíží provozovat až do konce těhotenství. Pozitivní je především to, že se jedná o aktivitu na čerstvém vzduchu, díky čemuž často mizí těhotenské nevolnosti. Zároveň také pročišťujete hlavu od všemožných starostí. Chůze také pomáhá při otocích nohou a zlepšuje vytrvalost.

Jde sport a těhotenství dohromady?

Pilates, jóga, tai-chi

Vyberte si sporty zaměřeny nejen na relaxaci těla, ale také mysli. Tyto aktivity zvládnou i netrénované ženy a většina z nich má kromě tradičních hodin v nabídce také cvičení určené přímo pro těhotné. Žena se díky józe a tai-chi učí prožívat těhotenství, nachází vnitřní klid a je schopna meditovat a správně dýchat, což se jí může hodit právě při dlouhém porodu.

Na tohle raději zapomeňte

I přes to, že jste dosud neměla v těhotenství žádné komplikace, na některé sporty byste jako budoucí maminka měla raději zapomenout. Mezi úplně zapovězené aktivity patří horolezectví ve výšce nad 2 500 metrů, potápění, bojové sporty, kde hrozí nárazy, či posilování, při němž dochází k zadržování dechu a silně se napíná břišní svalstvo.

Správná výživa

Abyste se udržela v těhotenství v co nejlepší formě a zároveň podpořila i růst miminka, je velice důležité se zajímat i o svou stravu. Ta by měla být plná vitaminů a minerálů. Pomoci vám může například doplněk stravy stravy Elasti-Q® kyselina listová 800, který účinně vyřeší nedostatek vitaminů v těhotenství. Přípravek je vhodné užívat nejen v něm, ale již v době jeho plánování, jako prevenci vývojových vad plodu, po porodu i v době kojení.

Jde sport a těhotenství dohromady?


2.1.2019, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

CannamediQ® OrtopedenCannamediQ® Ortopeden
je jedinečný doplněk stravy s konopím, mimořádně vysokým obsahem glukosaminu a extraktem kurkumy pro podporu dobrého stavu a posílení celého pohybového aparátu. » více o produktu

 
Anketa

Jaký nejčastější dárek na Vánoce věnujete svým rodičům?

Archiv anket