Více informací Více informací

Lék na krásu a prostředek k udržení dobré kondice a výborné nálady. I tak by se dal charakterizovat sex. Podle odborníků se erotické zážitky mohou projevit na zdraví a vzhledu každého z nás.

Sex je cestou ke kráse, zdraví a pohodě

Vědci zjistili, že při milování se produkuje množství estrogenu, který dává vlasům přirozený lesk a pokožce hebkost. Estrogeny jsou ženské primární pohlavní hormony, ale v malé míře se vyskytují i v těle mužů. Mimo spousty jiných funkcí estrogen udržuje u člověka stav cév a kůže a u mužů reguluje například vývoj spermií a má také úlohu ve vývoji libida, tedy touhy a pohlavního pudu.

Něžné a uvolněné milování podle výzkumů snižuje riziko vzniku dermatitidy, vyrážek a jiných kožních problémů. Vylučování potu, což je vlastně odpad z těla, člověku prospívá. U sexu produkovaný pot pročistí tělo, kůže dostane pružný a zdravější vzhled. Milování také pomáhá spalovat kalorie a udržovat se stále fit. Člověk při sexu spálí asi 880 kJ, což je přibližně tolik jako při půlhodince namáhavého běhu. Navíc si milenci protáhnou a posilní všechny svaly v těle.

Sex má vliv i na sexappeal. Sexuálně aktivní tělo totiž produkuje významné množství látek zvaných feromony, které silně sexuálně působí na opačné pohlaví.

Příznivý vliv na náš chrup má intenzivní a vášnivé líbání, které k sexu patří. Nejenže je samo o sobě velmi příjemné, ale dá se díky němu předcházet kazivosti zubů. Při vášnivém polibku totiž dochází k větší produkci slin, které obsahují látky zabraňující tvorbě zubního kazu, a neutralizuje se kyselý plak na zubech.

Pohlavní styk nám dočasně pomáhá zapomenout na bolest a navozuje příjemný pocit štěstí. Při sexu se totiž vylučují endorfiny, takzvané hormony pohody, které mají podobný účinek jako opium. Jsou to látky vylučované z hypofýzy hlavně během fyzické zátěže. Podle odborníků jsou endorfiny považovány za jakési vnitřní opiáty, jimiž naše tělo tlumí bolest. Hladina endorfinu obvykle začne narůstat už deset minut po zahájení fyzické zátěže a půl hodiny po jejím skončení zůstává až na desetinásobku svého klidového množství. Hladinu endorfinů prokazatelně zvyšují nejen sportovní výkony, ale také extatické, radostné a veselé zážitky – sexuální stimulace, hudba, meditace, tanec anebo třeba opalování.

Milujte se často a s chutí, budete se zaručeně cítit nádherně a vaše nálada bude výborná.


22.3.2019, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

DonnaHAIR ForteDonnaHAIR Forte
Doplněk stravy se zvýšeným obsahem aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu zajišťující komplexní péči o vaše vlasy. Nově s DonnaHAIR® regeneračním šamponem. » více o produktu

 
Anketa

Postihly vás v těhotenství strie?

Archiv anket