Více informací Více informací

Dopřejte svému zraku to nejlepší

Dopřejte svému zraku to nejlepší

Zrak je jeden z pěti základních smyslů člověka. Bohužel je to taky jeden ze smyslů, u něhož nejčastěji dochází k jeho poškození nebo zhoršení. Příčin může být více, ale vždy existuje také způsob, jak svému zraku můžete pomoci.

Zrak je totiž velmi citlivý na prostředí v jakém žijeme i na přísunu důležitých látek, které udržují jeho funkce v určité kvalitě. Jaké látky jsou pro vaše oči ty nejdůležitější a co naopak může váš zrak zhoršovat?

Tudy cesta nevede

Prostředí, ve kterém se pohybujete, je pro správné fungování očí klíčové. Například prašné či zakouřené ovzduší totiž může negativně ovlivnit váš zrak. Nevratné změny nastávají v oku i při delším dívání do slunce. Velkou únavu zraku způsobuje také čtení při nedostatečném světle a časté dívání se do monitoru počítače. Pokud cítíte, že oči namáháte více než je zdrávo, zaměřte se na doplnění následujících lá­tek.

Dopřejte svému zraku to nejlepší

Správná cesta – vitamin A a lutein

„Jezte mrkev, budete mít zdravé oči.“ Tuto větu jste minimálně v dětství určitě slyšeli. Mrkev opravdu podporuje váš zrak. Ale proč tomu tak je? Mrkev totiž obsahuje beta-karoten, jehož přeměnou vzniká v těle vitamin A, který je pro zrak nezbytný. Zázračná proto není přímo mrkev, ale právě jen její barvivo – beta-karoten. Navíc je známo, že existuje řada potravin, které jsou na vitamin A bohatší než mrkev. Patří mezi ně špenát, zelí nebo hlávkový salát. Další důležitou látkou je lutein. Tento obdivuhodný vitamin, známý jako strážce zraku, patří stejně jako vitamin A do široké skupiny organických sloučenin s názvem karotenoidy. Lidské tělo nemůže a ani neumí lutein vyrobit, proto musí být k podpoře oka získán nelepé z potravin či doplňků stravy.

Zdravé antioxidanty – zinek, měď a selen

Právě tyto látky patří do skupiny antioxidantů, které chrání organizmus před škodlivými vlivy z prostředí. Myšleno je tím např. znečištěné ovzduší, kouř z cigaret či UV záření apod. Zcela zjednodušeně můžeme o těchto antioxidantech říci, že fungují jako sluneční brýle, které do určité míry chrání buňky před všemi zmíněnými vnějšími vlivy.

Komplexní péče z lékárny

Všechny tyto látky dokážeme částečně získat z potravy. Jejich spotřeba však s přibývajícím věkem stále roste, a proto je třeba je doplňovat i z jiných zdrojů. Skvělým pomocníkem vám bude doplněk stravy Ocutein® Brillant Lutein 25 mg z prémiové řady Da Vinci Academia s maximálním množstvím luteinu a vitaminem A pro maximální a dlouhodobý účinek.

Dopřejte svému zraku to nejlepší


9.4.2019, | Rubrika: BOJ S VĚKEM | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Elasti-Q Exclusive krém proti striímElasti-Q Exclusive krém proti striím
Bojuje proti vzniku strií a navíc pomáhá zneviditelnit i strie už vzniklé. Je obohacen o účinné látky pupečník a kozinec, které regenerují a zklidňují kůži a zároveň zvyšují pevnost pokožky. » více o produktu

 
Anketa

Zasáhla vás už letos chřipková epidemie?

Archiv anket