Více informací Více informací

Nabírejte sílu v těhotenství, dokud to jde!

Nabírejte sílu v těhotenství, dokud to jde!

Těhotenství a mateřství jsou jedny z nejtěžších údělů ženy. A ženské tělo si to moc dobře uvědomuje a reaguje na to zcela přirozeně – je unavené. Únava z celodenní péče o dítě je asi samozřejmá, ale proč i v těhotenství? I to je zcela logické. Těhotenství je vlastně takový malý trénink před mateřstvím. Organizmus se jednoduše připravuje na to, že později bude muset brát z rezerv. Proto je třeba v těhotenství co nejvíce odpočívat a nabírat sílu na později.

I. TRIMESTR: Nabírejte síly

Kromě všudypřítomné únavy se asi dostaví I nevolnost, takže potřeba odpočívat bude o to intenzivnější. Nepřekonatelná potřeba spánku se může objevit v jakékoli denní době. Pokud to půjde, spánku se nebraňte. Vyhlížejte druhý trimestr, v němž všechno načas přejde, a třeba bude i něco jinak…

II. TRIMESTR: Užívejte si

U některých maminek může únava převládat celé těhotenství. Většinou však v druhém trimestru přichází zlom a ženy se cítí nabité energií. Zbytečně jí však neplýtvejte a místo toho se připravujte na poslední měsíce požehnaného stavu. Poslouchejte své tělo a vyhovte všem jeho potřebám. Ve druhé a třetí třetině těhotenství zvyšte příjem železa, které vytváří červené krvinky nejen pro vás, ale i pro miminko. Na talíři byste měla mít pravidelně kvalitní maso, mořské ryby a luštěniny.

Nabírejte sílu v těhotenství, dokud to jde!

III. TRIMESTR: Přežijte to

Pro konečnou fázi platí jedno hlavní heslo: Nepřetěžujte se. Spokojenost a psychika jsou pro ženy u porodu zásadní, a proto na konci těhotenství opravdu pracovně vypněte, nedohánějte věci na poslední chvíli, vyhovte potřebám těla, a to především ohledně odpočinku. Tělo vám sice bude klást různé překážky v podobě neustálé potřeby „na malou“, nemožnosti najít pohodlnou polohu na spaní či kopáním vašeho miminka. Zkuste se těmito nesnázemi rozhodit co nejméně a odpočívejte, dokud to jde. Až se miminko narodí, bude vše o hodně těžší.

Dejte tělu vše, co potřebuje

V období těhotenství je také velice důležité doplňovat do těla veškeré potřebné vitaminy a minerály. Vyzkoušejte proto Elasti-Q Vitamins & Minerals – doplněk stravy s optimálním množstvím prvků doporučovaných v období těhotenství a kojení. Jako jediný na trhu nabízí tablety se systémem postupného uvolňování účinných látek a zajišťuje tak jejich optimální vstřebávání, a díky tomu i efektivnější využití.

Nabírejte sílu v těhotenství, dokud to jde!


23.4.2019, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

DonnaHAIR ForteDonnaHAIR Forte
Doplněk stravy se zvýšeným obsahem aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu zajišťující komplexní péči o vaše vlasy. Nově s DonnaHAIR® regeneračním šamponem. » více o produktu

 
Anketa

Postihly vás v těhotenství strie?

Archiv anket