Více informací Více informací

Přenášíte? Víme, jak porodu pomoci

Přenášíte? Víme, jak porodu pomoci

Přenášíte dva dny, čtyři dny, týden a pořád nic? Jste utahaná, nevyspalá a jediné na co myslíte, je mít to už hlavně za sebou! Přečtěte si, co pomohlo ostatním ženám a co doporučují i sami lékaři. Tyto tipy však nezkoušejte dříve než v 38. týdnu těhotenství.

Rozhýbejte tělo

Zkuste chození ze schodů a do schodů nebo vyrazte na svižnou procházku. Vždy se však držte v blízkosti domova. Obecně se říká, že zvýšená fyzická námaha spouští porod. Řadě maminek praskla plodová voda právě během aktivního dne, například při zařizování poslední výbavičky pro miminko, nebo při důkladném uklízení. Babské rady také tvrdí, že pokud chcete uspíšit porod, máte doma umýt všechna okna. Některým maminkám to opravdu pomáhá.

Rozhýbejte hormony

Sex je asi jednou z nejstarších známých technik, jak přispět k vyvolání porodu Nezapomeňte však, že byste tuto metodu neměla v žádném případě zkoušet, pokud vám už odtekla plodová voda – z důvodu možné infekce. A proč zrovna sex? Při orgazmu se totiž do krve vyplavuje hormon zvaný oxytocin, který stimuluje kontrakce. Ve spermatu muže jsou také obsaženy látky, které mají pozitivní vliv na přípravu porodních cest. Pohodlnou pozicí s velkým bříškem může být pozice lžiček, kdy oba ležíte na boku, přičemž partner leží za vámi.

Masáže bradavek

Také jemná stimulace bradavek může stimulovat kontrakce, a to z toho důvodu, že i při ní se vyplavuje hormon oxytocin. Správnou masáž proveďte tak, že si každou hodinu budete 15 až 20 minut jemně masírovat oblast dvorců.

K porodu se projezte

Pokud žena chce docílit nástupu kontrakcí, tvrdí se, že by měla sníst hodně kořeněné jídlo s velkou dávkou kari. Kari je totiž jedním z koření, o kterém se traduje, že může vyvolat kontrakce. Další nápomocnou potravinou by mohl být také ananas, který obsahuje enzym bromelin. O něm se říká, že pomůže změkčit děložní čípek a tím urychlí nástup porodu.


14.8.2019, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Imunit 5PreveMaxImunit 5PreveMax
Doplněk stravy obsahující vitamin C, B6 a selen pro přirozenou funkci imunitního systému, snížení míry únavy a vyčerpání a ochranu buňky před škodlivými radikály. Účinek již po 5 minutách od užití. » více o produktu

 
Anketa

Používáte na podzim imunitní přípravky?

Archiv anket