Více informací Více informací

Klíč k řešení suchých a popraskaných rukou

Klíč k řešení suchých a popraskaných rukou

Suchá kůže na rukou občas potrápí skoro každého. A není se čemu divit. Pokožka zde patří mezi ty nejnamáhavější části kůže, navíc se často dostává do styku s látkami, které jí škodí. U citlivějších osob proto nejsou výjimkou ani šupinky a vznik bolestivých prasklin kolem kloubů a článků prstů.

Mnohdy za popraskáním pokožky rukou stojí vlivy okolního prostředí, nejvíce asi počasí. Se suchou pokožkou se lidé potýkají obecně v mrazivém či větrném počasí, tedy nejčastěji v zimních měsících. Ani v létě však není praskání kůže v této oblasti výjimkou. Nedostatečná hydratace rukou či častý pobyt v klimatizovaném prostředí mají na vaši pokožku stejně nepříznivý efekt jako zimní počasí.

Základy správné péče

V první řadě je důležité o pokožku správně pečovat, a hlavně co nejvíce redukovat vlivy, které jí viditelně škodí – chraňte ruce před nepříznivým působením počasí, při úklidu používejte rukavice a vyhněte se kosmetice se synteticky získanými parfémy či na bázi alkoholu a ropy – tedy vazelíně či krémům na jejím základě. Vyberte si vhodný hydratační krém na ruce a používejte ho po každé sprše nebo koupeli. Respektive vždy, když jste nuceni ruce namáčet déle než pár sekund.

Proč se vyvarovat vazelíně?

Klíč k řešení suchých a popraskaných rukou

Ať už značková nebo ne, každá vazelína pochází z ropy, což pro pokožku není zrovna nejlepší řešení. Vazelína díky svému syntetickému původu není schopná pronikat do pokožky a vyživovat její hlubší vrstvy, navíc jí neumožňuje ani volně dýchat. Ve skutečnosti tak může suchost kůže ještě zhoršit. Vazelína a hlavně její produkce má negativní vliv i na životní prostředí, a to především kvůli těžké rafinérii, kterou musí při výrobě projít.

Alternativou mohou být přírodní látky

Pokud chcete najít zdravější alternativu pro suchou a praskající pokožku v oblasti rukou či nohou, řešení hledejte v přírodě. A právě konopná mast Konopka obsahuje pouze přírodní složky. V jejím složení s certifikací CPK bio hraje hlavní roli 50 % bio konopného oleje z Kanady a bambucké máslo doplněné o sójový olej, včelí vosk a šalvěj. Konopka vytváří na povrchu pokožky prodyšnou ochrannou vrstvu, která brání jejímu vysušování a vzniku prasklin. Na rozdíl od vazelíny je Konopka kompatibilní s kožními lipidy, a proto hloubkově hydratuje kůži a obnovuje její přirozenou ochrannou bariéru

Klíč k řešení suchých a popraskaných rukou


17.5.2019, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

DonnaHAIR ForteDonnaHAIR Forte
Doplněk stravy se zvýšeným obsahem aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu zajišťující komplexní péči o vaše vlasy. Nově s DonnaHAIR® regeneračním šamponem. » více o produktu

 
Anketa

Postihly vás v těhotenství strie?

Archiv anket