I oči potřebují naši péči

I oči potřebují naši péči

Dobrý zrak jde ruku v ruce se starostí o naše oči. Prvními projevy, které mohou poukazovat na to, že je s tímto velice důležitým smyslem něco v nepořádku, jsou pálení, řezání, slzení či svědění očí.

Nejčastější důvody

Důvody, proč dochází ke komplikacím s očima, jsou dvoje – genetické predispozice a vnější vlivy. Mezi vnější vlivy patří například záření z monitoru počítače či televizoru, prach, UV záření či dlouhodobá námaha očí při řízení automobilu. Zejména ty můžete ovlivnit a omezovat jejich působení na zrak a oči. Ani dědičné předpoklady byste však neměli podceňovat, ale naopak byste se měli pokusit alespoň zmírňovat jejich dopady.

I oči potřebují naši péči

Oční gymnastika

Pokud působí na váš zrak především vnější vlivy, pro rychlou úlevu je hlavní změnit aktivitu očí a jednoduše je procvičit. Jednou za hodinu odvraťte zrak od centra vašeho zájmu a zostřujte na ostatní předměty v kanceláři nebo za oknem. Tato oční gymnastika pomůže nejen od únavy, ale také procvičí váš zrak.

Prevence je základ

Není důležité, jestli je vám dvacet nebo šedesát, či zda váš zrak ovlivňují vnější vlivy nebo genetika. Vždy je dobré zajít jednou ročně k očnímu lékaři na pravidelné vyšetření vašeho zraku. Preventivní prohlídky jsou důležité i v případě, že nemáte žádné akutní problémy. Lékař totiž dokáže často odhalit problémy dříve, než se začnou samy ozývat.

Zázračné borůvky

Existuje mnoho potravin, jež jsou pro naše oči přínosné. Patří mezi ně například borůvky. Málokdo ví, že toto chuťově výborné divoké ovoce je dobré i pro naše oči a zrak. Látky obsažené v borůvkách totiž pomáhají ulevit od pocitu unavených očí a přispívají k udržení dobrého zraku. Zároveň také pečují o rohovku při jejím namáhání a regenerují a chrání buňky oka. Abyste pro svůj zrak udělali to nejlepší, nemusíte borůvky konzumovat pouze v syrovém stavu, ale můžete vyzkoušet i oční kapky právě s extraktem z borůvek.

Ocutein® Sensitive Plus

Proti svědění, slzení, řezání nebo pálení očí je nyní v lékárnách k dostání exkluzivní novinka, oční kapky OCUTEIN® SENSITIVE PLUS, které mírní podráždění způsobené vnějšími vlivy a zklidňují suché a unavené oči. V jejich složení naleznete hyaluronát sodný zajišťující lubrikační a hydratační účinek a extrakt z borůvek, který pomáhá ulevit od pocitu unavených očí a přispívá k udržení dobrého zraku. Díky šetrnému složení je tento zdravotnický prostředek určen i pro velmi citlivé oči.

I oči potřebují naši péči


5.6.2019, | Rubrika: BOJ S VĚKEM | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Liquido RadicalLiquido Radical
Liquido Radical je maximálně účinný zdravotnický prostředek v péči o vlasy a pokožku hlavy při výskytu vší a hnid. » více o produktu

 
Anketa

Musíte nosit v zaměstnání roušku?

Archiv anket