Více informací Více informací

5 rad, jak přežít mateřskou bez psychické újmy

5 rad, jak přežít mateřskou bez psychické újmy

Není jednoduché být maminkou na plný úvazek. Ze dne na den se váš život najednou obrátil vzhůru nohama a nezbláznit se ze všech povinností, nemusí být tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Jak tedy elegantně zvládnout zcela novou situaci a přitom se nehroutit, se dozvíte právě zde!

1. Myslete na sebe

Ano, stala jste se mámou, ale to neznamená, že jsem přestala být také člověkem, či dokonce ženou! Čas od času si udělejte radost a udělejte si čas pouze pro sebe. Být sama sebou je to, co potřebujete jako sůl. Je jedno, co podniknete, kam a s kým půjdete, jen zapomeňte alespoň na chvíli, že jste matka na mateřské dovolené.

2. Držte vazby

Stará přátelství či kamarádství je dobré si udržet po celý život. Přijít o skutečné přátele by byla nesmírná škoda. Pokud vaši kamarádi děti nemají, je jasné, že se společná řeč nalézá obtížně, ale přesto se o to pokuste. Uvidíte, že toho jednou nebudete litovat!

3. Zůstaňte v oboru

Teď jste sice máma na plný úvazek, ale dříve či později tohle období skončí a vy se budete chtít vrátit ke své profesi. Nezavírejte si proto zadní vrátka, udržujte si přehled, sledujte novinky v oboru. Až se z mateřské budete chtít vrátit do práce, určitě se vám to bude velice hodit.

4. Pracujte na sobě!

Pracujte na své tělesné kondici. Vaše dítě vás totiž bude potřebovat delší dobu, než si možná uvědomujete. Nevymlouvejte se proto na nedostatek času, pravidelná fyzická aktivita prospěje nejen vašemu tělu, ale i duchu.

5 rad, jak přežít mateřskou bez psychické újmy

5. Zapojte své okolí

Rodina je základ státu, ale nikde není napsáno, jak široké pojetí je tím míněno. Pěstujte pravidelné kontakty raději i s širší rodinou. Veškerou péči nemusíte zastat zcela sama a s postupem času se vám hlídání bude hodit. Navíc, i ostatní členové rodiny si chtějí miminko užít, tak proč ji trošku té radosti nedopřát.


19.6.2019, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Silymarin DUO Da Vinci AcademiaSilymarin DUO Da Vinci Academia
Představuje jedinečnou sílu dvou bylin v jednom doplňku stravy - ostropestřce mariánského a šišáku bajkalského. Obsažený silymarin napomáhá detoxikaci jater. » více o produktu

 
Anketa

Zkoušeli jste někdy detoxikaci organizmu?

Archiv anket