Více informací Více informací

STOP striím!

STOP striím!

V období puberty, kdy se postava celkově mění, si poprvé můžete všimnout různých trhlinek v kůži, které postupem času vyblednou. Tyto vady na kráse se nazývají strie. Pokud nejste jedna z mála, kterých se to díky genetickým predispozicím netýká, gratulujeme. V opačném případě se začtěte do několika rad, jak se striemi můžete zatočit.

Strie způsobují napínaní kůže. V případě, že dojde k prudkému nárůstu kilogramů, kůže není schopná přizpůsobit se větší velikosti a reaguje popraskáním. Často za vznikem strií stojí také hormonální změny. Zvýšená hladina steroidních hormonů omezuje produkci kolagenu a elastinu, a proto klesá pružnost pojivové tkáně. Nejvíce ohrožené partie jsou stehna, boky, třísla a v době těhotenství také bříško a poprsí.

V hlavní roli geny

Některé ženy mají od přírody dobrou genetickou základnu a strie řešit nemusí vůbec. Těhotenské strie se objevují přibližně u 70 % těhotných žen. Z lékařského hlediska jsou strie vnímaný pouze jako estetický problém, který se nijak hloubkově neřeší. Bohužel, na psychice a dobrém pocitu tito nežádoucí společníci nepřidají žádné budoucí mamince. Lékaři proto radí, aby si těhotné ženy hlídaly váhu a konzumovaly vyváženou stravu. Ideální váhový přírůstek v době gravidity by se měl pohybovat 1 – 1,5 kg za měsíc.

Naučte se masírovat bříško

Krém nebo olej, který je zaměřený na problematiku strií naneste na celé bříško a důkladně rozetřete. Bříšky prstů pak jemným tlakem masírujte směrem zespodu nahoru do stran. Uchopte velmi jemně kůži mezi prsty a několikrát ji lehce vytahujte směrem nahoru a poté pusťte. Masáž provádějte ideálně dvakrát denně, ale pozor cca. 14 dní před očekáváným porodem ustaňte, aby nedošlo k nechtěnému vyvolání porodních stahů.

Péče o prsa

Prsa se během těhotenství neustále zvětšují. Mnoho maminek si stěžuje na velice nepříjemné pnutí, od kterého se dá pravidelnými cviky ulevit. Ideální je tlačit dlaně proti sobě ve výši prsů po dobu 5 vteřin. Tento cvik je potřeba opakovat 10×.

Co používat?

Skvěle fungují některé krémy a oleje, které jsou určeny přímo pro těhotné ženy a mají hojivé účinky na strie, které vznikly již v minulosti. V ideálním případě také kontrolujte etikety. Krémy a oleje by měly být bez barviv, parabenů, lanolinu, emulgátorů a aromatických a konzervačních látek. Mnoha ženám se výborně osvědčil tělový krém Elasti-Q® Exclusive. Je určen hlavně pro těhotné a kojící ženy, ale doporučuje se používat i po porodu, kdy napomáhá odstranit strie již vzniklé. Přípravek obsahuje kombinaci elastinu, D-panthenolu, kyseliny hyaluronové a vitaminu E, která kůži nejen chrání, ale napomáhá také její hydrataci a pružnosti. Elasti-Q® Exclusive krém je nyní nově obohacen o účinné látky pupečník a kozinec. Pupečník regeneruje, zklidňuje a vyhlazuje kůži, kozinec zase zvyšuje pevnost pokožky.

STOP striím!


30.7.2019, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Elasti-Q Exclusive krém proti striímElasti-Q Exclusive krém proti striím
Bojuje proti vzniku strií a navíc pomáhá zneviditelnit i strie už vzniklé. Je obohacen o účinné látky pupečník a kozinec, které regenerují a zklidňují kůži a zároveň zvyšují pevnost pokožky. » více o produktu

 
Anketa

Co vám pomáhá v boji s únavou?

Archiv anket