Více informací Více informací

Vitaminová bomba pro vaši imunitu

Vitaminová bomba pro vaši imunitu

Imunita je zjednodušeně schopnost lidského organizmu odolávat vnějším i vnitřním nepříznivým vlivům. Působí tak trošku tajemně: nemá v těle pevné místo a aktivuje se jen v případě potřeby. Pokud je však oslabena, dává nám to tělo hodně jasně najevo.

Imunitu je proto potřeba neustále podporovat, a to především v kritickém období chřipek a nachlazení (na podzim a v zimě). Imunitní systém je však oslabován i v době zvýšeného stresu či v dlouhodobě znečištěném prostředí.

Patříte do rizikové skupiny?

Mezi nejohroženější skupinu, u níž by se mělo posílení imunity řešit, patří zejména děti, senioři a rekonvalescenti. Na pozoru by však měli být i lidé se stresovým povoláním, nevyváženým jídelníčkem, nekvalitním spánkem a nedostatkem pohybu na čerstvém vzduchu. K podpoře imunity pomohou jednoduchá opatření: zdravá výživa, sport, adekvátní spánek a zodpovědné léčení nachlazení bez „přecházení“. Obranyschopnost posiluje také příjem vitaminů a minerálních látek. Mezi nejdůležitější patří vitaminy C a E a tzv. B-komplex, tedy vitaminy skupiny B.

Vitamin C

Neboli král vitaminů je základním vitaminem pro podporu obranyschopnosti těla. Napomáhá však i k posílení tvorby kolagenu pro normální funkci kloubních chrupavek.

Vitamin E

Je velice významný antioxidant obsažený například v mase, mléce a sóji. Chrání organizmus před oxidativním stresem.

B-komplex

Do této skupiny vitaminu patří například vitaminy B1, B2, B6, B9 (kyselina listová) a B12. Vitaminy B1 a B2 jsou nezbytné pro správné fungování energetického metabolizmu, vitamin B6 pak přispívá k normální funkci imunitního systému.

Biotin

Náleží také do skupiny vitaminů B. V dnešní době je znám pod názvem vitamin B7. Dříve se však tomuto vitaminu říkalo vitamin H. Písmeno H bylo totiž odvozeno z německého slovíčka Haut (kůže). A to z toho důvodu, že biotin přispívá k udržení normálního stavu pokožky a vlasů.

Chcete dostat do těla všechny tyto vitaminy, a to v dávce, která je pro tělo ideální. Vyzkoušejte novinku ve vaší lékárně BLESK Multivitamin 100 %, který přináší ve svém unikátním složení 100% dávku vitaminů pro váš organismus. V jediné tabletě najdete potřebnou dávku vitaminů v čele s vitaminem C pro podporu imunity a obranyschopnosti.

Vitaminová bomba pro vaši imunitu


3.10.2019, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Elasti-Q Exclusive krém proti striímElasti-Q Exclusive krém proti striím
Bojuje proti vzniku strií a navíc pomáhá zneviditelnit i strie už vzniklé. Je obohacen o účinné látky pupečník a kozinec, které regenerují a zklidňují kůži a zároveň zvyšují pevnost pokožky. » více o produktu

 
Anketa

Zasáhla vás už letos chřipková epidemie?

Archiv anket