Více informacíVíce informací

Spěte jako andílci

Spěte jako andílci

Máte občas problém usnout? Nic si z toho nedělejte. Za život to potká každého. V dnešní době, která je plná stresu, je spánek často jediná jistota kvalitního odpočinku. Ale můžete se stát, že právě vlivem stresu nemůžete vůbec zabrat. Co vám pomůže, abyste neměli problém se spánkem?

Poruchy spánku jsou u nás velmi časté. Netýká se to jenom lidí dříve narozených, ale i mladých lidí. Když občas nemůžete usnout, nic se neděje, ale pokud už několikátou noc po sobě nemůžete zabrat, musíte to řešit. Bez spánku nemůžete fungovat a tělo se navíc nemá jak zregenerovat, aby vám dobře sloužilo.

Nastavte si spací režim

Začněte chodit spát ve stejnou dobu. Ideálně si lehněte a nalaďte se na spánek čtením nebo poslechem příjemné relaxační hudby. Kniha vás časem unaví a hudba vám pomůže zklidnit váš dech. Pokud to nezabere, jednoduše počkejte, až se opravdu unavíte. V případě, že jste předcházející noc dobře nespala, nemyslete si, že spánek doženete, když si druhý den půjdete lehnout dříve. Abyste si vytvořil i návyk, musíte k tomu přidat i vstávání ve stejnou dobu. Pak bude režim kompletní.

Myslete na hezké věci

Jakmile ulehnete, snažte se neřešit zásadní životní otázky, problémy a starosti. Myslete na hezké věci, které vás čekají, nebo jste zažila. Pokud vás nějaká myšlenka napadne, tak si představte, že ji vezmete a pustíte ji po řece. Myšlenka tak odpluje pryč a nezatíží vás před usnutím.

Omezte kofein

V ideálním případě nepijte nápoje s kofeinem, tedy kávu a čaj, po 16. hodině. Tyto životabudiče, bez kterých si nedokážete představit své fungování, snižují ospalost a povzbuzují mozkovou činnost.

Pomoc hledejte u bylinek a v lékárně

Mezi nejznámější bylinky přispívající ke kvalitnímu spánku patří meduňka a kozlík lékařský, kdy kozlík je doporučován při nespavosti vyvolané přepracováním, stresem nebo nervovým vyčerpáním. V ideálním případě svému tělu dopřejte i hořčík a vitaminy skupiny B, které jsou určeny pro zklidnění od stresu a napětí. Vše si pak usnadníte, když si v lékárně vyberete ten správný doplněk stravy obsahující právě tuto kombinaci bylin a látek. Přesně takový je Neospan forte, který je na přírodní bázi, tedy zcela bezpečný a nenávykový.

Spěte jako andílci


25.11.2019, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

SWISS Panthenol 10%SWISS Panthenol 10%
Obsahuje vysoký obsah účinných látek: D-panthenol 10 %, Aloe vera a vitaminy A, D, E a F. Příjemně chladí, regeneruje a hydratuje pokožku po opalování, pobytu v soláriu anebo v chlorované vodě. » více o produktu

 
Anketa

Sportujete v létě? Jaký druh pohybu preferujete?

Archiv anket