Bolest hlavy v těhotenství: Jak ji zvládnout bez prášku

Bolest hlavy v těhotenství: Jak ji zvládnout bez prášku

Bolest hlavy čas od času přepadne skoro každého a často ani nezjistíme, proč tomu tak je. Pokud se bolest objevuje jen sporadicky, řešení je celkem snadné – jeden růžový zázrak a je po bolesti. Jak však na bolest hlavy vyzrát ve chvíli, kdy jste těhotná, a tohle růžové kouzlo se nedoporučuje užívat?

Zásadní jsou dvě hlavní zbraně: prevence či potlačení bolesti hned v počátku. V první řadě je důležité vyvarovat se faktorů, které by bolest mohly spustit – stres, únava, hladovění, hluk, nedostatek tekutin a čerstvého vzduchu. Pokud bolest přijde, pak je třeba ji nenechat rozběhnout, ale řešit hned v počátku.

Kvalitní polštář či masáže

Ne vždy je snadné odhalit, co bolest hlavy způsobilo. Na vině mohou být například hormonální změny či nízká hladina cukru. Často bývá bolest hlavy také přenesena z krční páteře. Stačí se prostě jen špatně vyspat, což s rostoucím bříškem není až takový problém, a bolest hlavy je tu. V tomto směru vám může pomoci kojicí polštář, se kterým najdete snadněji pohodlnou polohu. A taky kvalitně provedená těhotenská masáž.

Relaxace a dobrá káva

Než sáhnete po jakémkoliv léku, pokuste se vyrovnat s bolestí hlavy pomocí nefarmakologických metod. S těmi je však potřeba začít ihned v počátku. Doporučujeme například relaxaci v tiché tmavé místnosti či vlažný obklad na čelo. Pokud jste byla před otěhotněním zvyklá na kofein, nevysazujte ho ze dne na den. Postupujte pomalu a každý den vypijte kávy o něco méně. Tenhle proces udělá vám i vašemu dítěti mnohem lepší službu než nárazová abstinence. Dbejte i na příjem tekutin – nejlepší je voda či neslazené čaje.

Prevence je základ

V rámci prevence pravidelně cvičte, skvělou volbou je jóga pro těhotné, která uvolní svaly i mysl. Jezte v pravidelných intervalech, protože nízký krevní cukr může vést k nepříjemným bolestem hlavy. Dopřejte si dostatečnou dobu spánku a odpočinku. Nespěte málo, ale ani ne příliš. Osm hodin je značka ideál. Vyhledávejte klidná, tichá místa a vyhýbejte se místům s intenzivními pachy.


7.2.2020, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Elli MenoOsteo FORTE Elli MenoOsteo FORTE
Doplněk stravy Elli MenoOsteo FORTE napomáhá ženám vyrovnat se s příznaky spojenými s menopauzou, jako jsou návaly horka, pocení, neklid a podrážděnost. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket