Více informací Více informací

Nepodceňujte špatnou náladu

Nepodceňujte špatnou náladu

Špatná nálada zastihne v určitém momentu většinu populace. V zimě je pak tento stav umocněn nepříznivým počasím spojeným s nedostatkem slunce a světla. Špatná nálada bývá často spojena s podrážděností, ztrátou motivace, sebelítost a často i leností. Pokud je nervový systém přetížen dlouhodobě dostavuje se například i nechutenství, problémy se spánkem a ztráta koncentrace.

Bylinné extrakty pro uvolnění

K potřebné duševní rovnováze vám mohou pomoci i bylinky. Například kozlík lékařský se v čínské medicíně užívá jako pomocník při psychické i fyzické nepohodě, podobně je na tom i třezalka tečkovaná, jež přispívá k emocionální rovnováze a celkovému blahu organizmu. Zklidnění pak najdete u meduňky. Ta napomáhá nejen k optimální relaxaci a uklidnění celého organizmu, ale zároveň je optimální i k udržování pozitivní nálady a dobrých kognitivních funkcí.

L-tryptofan – aminokyselina nejen proti špatné náladě

Nepodceňujte špatnou náladu

L-tryptofan je vzácná esenciální a aromatická aminokyselina, která je pro naše tělo i duši velice důležitá. Tělo ji potřebuje k tvorbě bílkovin. Tato aminokyselina je nezbytná také pro vznik serotoninu a melatoninu, tedy dvou hormonů „dobré nálady“. Odborníky proto bývá L- tryptofan považován za zdroj tzv. hormonu štěstí. Lidské tělo si samotný tryptofan neumí syntetizovat a musí ho tak přijímat v potravě nebo ve formě doplňků stravy.

Správná kombinace je k dostání v lékárně

Pokud budete chtít L-tryptofan dostat do svého organizmu pomocí doplňků stravy, pak je důležitý správný výběr, především s ohledem na složení. Ideální je například kombinace L-tryptofanu a extraktů z bylin s látkami podporující psychickou činnost a nervovou soustavu (hořčík či vitamin B12). Složení kvalitních přípravků je totiž nenávykové a při respektování doporučeného dávkování nemusíte mít strach z nežádoucích účinků.

Trefou do černého je například doplněk stravy De-press, který kromě vysoké dávky L-tryptofanu, obsahuje také PozitivIN komplexTM – unikátní kombinaci bylin v čele s kozlíkem lékařským, meduňkou a vzácným šafránem.

Nepodceňujte špatnou náladu


21.2.2020, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Doporučujeme

Hlíva JACK HLÍVÁK pro děti Hlíva JACK HLÍVÁK pro děti
V každé tabletě tohoto doplňku stravy naleznete pravý poklad – vitaminy, minerály, beta-glukany z hlívy ústřičné, extrakt rakytníku, jód a selen, který přispívá k přirozené imunitě. Nyní s dárkem - magic omalovánka+metalické fixy. » více o produktu

 
Anketa

Co děláte proto, abyste se vyhnuli nákaze koronavirem?

Archiv anket