Srdce = srdeční záležitost!

Srdce = srdeční záležitost!

Nikdy není pozdě naučit se mít rád své srdce. Existuje spousta možností, jak mu můžete prospět. Choďte pešky, smějte se z plna hrdla, pravidelně relaxujte a nezapomínejte do jídelníčku zařadit ryby!

Srdce je sval, který se dá trénovat. Věnujte mu denně alespoň krátký čas, a uvidíte, že vám snahu vrátí zdravým a dlouhým aktivním životem.

Tak jako se staráte o svůj zevnějšek, je vhodné stejnou péči věnovat také i tomu, co nosíme uvnitř. Srdce je nejdůležitější orgán, který řídí všechny ostatní procesy v těle. S rostoucím věkem mu hrozí větší únava a opotřebení. Jak mu můžete tedy pomoci?

Vyběhněte na ven

Jedná velká hrozba pro vaše srdce je stres, kterému se v dnešní době dá jen velmi těžko vyhnout. Nadměrný stres zatěžuje srdce a může vést až k infarktu či srdečnímu selhání. Způsobu, jak se stresu zbavit je mnoho, od všemožných sportovních aktivit, relaxačních technik typů jóga či tai-či až po krátkou pracovní pauzu, kdy si prostě uděláme chvilku pro sebe a vyjdeme se nadechnout čerstvého vzduchu. Pokud vás trápí nedostatek času, tak si zkuste alespoň navyknout na svižnou chůzi a výtah vyměňte za schody.

Buďte nad věcí

Každodenní stres se dneska už netýká pouze vysoce postavených manažerů. Není důležité, kolik hodin v práci strávíte, ale jde o to, v jaké prostředí pracujete a zda jste psychicky v pohodě.

Hlídejte si tlak

Digitální tlakoměr se dneska nachází v každé průměrné domácnosti. Díky pravidelným měřením můžete včas odhalit nežádoucí změny a předejít tak vzniku vážných potíží.

STOP solení!

Střídmost se vyplácí rovněž v případě soli. Její vysoký příjem bývá často spojován s vysokým krevním tlakem. Doporučené množství soli je na den pouze cca 5 gramů. Nebezpečí číhá také v solených potravinách, výrobcích ve slaném nálevu, uzeninách, v pikantních sýrech a dalších pochutinách.

Hlídejte si pitný režim

Pitný režim by měla tvořit čistá voda bez bublinek, případně čaje a ředěné 100% džusy. Dospělý člověk by měl za den vypít nejméně 1,5 litru tekutin.

Skoncujte s kouřením

Pokud ke kouření navíc užíváte antikoncepci, tak si šeredně zahráváte. Obsažené estrogeny v ní totiž mohou podporovat srážení krve, což v kombinaci s cigaretovým kouřem zvyšuje nebezpeční v podobě vzniku žilní trombózy. Nikotin je nebezpečný i sám o sobě, protože obsahuje obrovské množství jedovatých látek, které poškozují srdce a cévy.

Vyberte si v lékárně to nejlepší

Pokud chcete podpořit své srce, rozhodně zavítejte do lékárny, kde můžete zakoupit jedinečného pomocníka – COENZYM EXTRA! STRONG. Tento doplněk stravy obsahuje unikátní kombinaci coenzymu Q10 – 30 mg, omega-3 PUFA – pro zdraví a správnou činnost srdce a vitamin E, jenž přispívá k ochraně buněk před poškozením volnými radikály.

Srdce = srdeční záležitost!


5.3.2020, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Vlasové hnojivoVlasové hnojivo
je unikátní doplněk stravy s aminokyselinami, MSM a biotinem přinášející účinnou pomoc v boji s nadměrným vypadáváním a ztrátou vlasů, jejich pomalým růstem a špatnou kvalitou. » více o produktu

 
Anketa

Máte rádi zimu?

Archiv anket