Nejlepší máma na světě? 3+1 důkaz, že jí jste!

Nejlepší máma na světě? 3+1 důkaz, že jí jste!

Tápete občas, jestli jste dobrá máma a jestli dáváte dětem, co opravdu potřebují? Máte někdy pocit, že děláte vše špatně a že mateřství nezvládáte? Omyl. Tyto 4 tvrzení vám dokážou, že jste skvělou mámou!

1. Jasně stanovené priority

Neučesané vlasy, skvrna od oběda na tričku, odřeknuté kafe s kamarádkou či usnutí s dítětem po obědě? Nevadí! Tohle jen ukazuje fakt, že víte, co je opravdu důležité a co je možné odložit na později. Teď jste prostě maminkou na celý úvazek a vašemu okolí musí být proto jasné, že něco musí počkat.

2. Milujete, ale i vychováváte

Své dítě bezvýhradně milujete, ale zároveň mu od útlého dětství nastavujete pevné mantinely. To je přesně to, co správná máma musí dělat. Každé dítě zkouší, kam až může zajít a jste to právě vy, kdo mu musí vysvětlit, že tohle už je moc. Důslednost=bez­pečnost pro vaše dítě.

3. Ráda se vracíte

Myslíte někdy na to, že byste chtěla od všeho utéct? A kdo někdy ne? Důležité je to, že se pak chcete vrátit. První roky s dítětem jsou natolik nové, že je zcela pochopitelné, že někdy zatoužíte se vrátit v čase, utéct od mateřských problémů a krizí a dělat věci tak jako dříve…bez dítěte. Díky těmto (nejen myšlenkovým) únikům, se však o to s větší radostí vracíte ke své rodině.

4. „Kdybych byla dítě, chtěla bych mít matku, jako jsem já…“

Už vás někdy napadla tato myšlenka? Není třeba už nic víc dokazovat. Jste totiž skvělá máma!


11.3.2020, | Rubrika: NAŠE DĚTI | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

WhitneyPHARMA whitening dental setWhitneyPHARMA whitening dental set
Bělící sada, která díky svému složení a UV světlu zajistí maximální bělící účinek bez zvýšení citlivosti zubů. Za 15 minut, z pohodlí domova. » více o produktu

 
Anketa

Kdybyste si mohli vybrat, co byste pod stromečkem viděli nejraději?

Archiv anket