Trápí vás únava a stres? Možná vám chybí hořčík

Trápí vás únava a stres? Možná vám chybí hořčík

I přes častý odpočinek a dostatek spánku se stále cítíte více unavení, nesoustředění a celkově bez energie? Jste dlouhodobě pod stresem a vaše tělo na něj neumí reagovat a hroutí se? Jednou z možných příčin je nedostatek hořčíku. Na ten podle odborníků trpí každý třetí Čech.

Hořčík neboli magnezium je jeden z nejdůležitějších minerálů, bez něhož se správné fungování lidského organizmu neobejde. Je totiž nepostradatelným prvkem pro získávání energie a pro reakce těla s energií spjaté (správná funkce svalů, nervové soustavy či psychické činnosti). Bohužel množství hořčíku, které přijímáme přirozenou cestou v potravě, se snižuje, a proto dochází k pro tělo nepříjemnému deficitu.

Jak se nedostatek hořčíku projevuje?

Na nedostatek hořčíku nejčastěji upozorňuje naše únava a zhoršená koncentrace. Jednoduše řečeno jsme roztěkaní a absolutně bez energie a zájmu. Hořčík je totiž nepostradatelný při přenosu nervových impulzů a jeho přísun pomáhá předcházet únavě, vyčerpání a stresu. Nedostatek hořčíku se často projevuje také svalovými křečemi, magnezium totiž působí na svaly relaxačně.

Kdy si hladinu hořčíku hlídat?

Nedostatkem hořčíku může trpět prakticky kdokoliv – od malých dětí po seniory. Jsou ale určité skupiny lidí, které mohou být ohroženy mnohem víc. O jaké se jedná?

  • Osoby s velkým pracovním vytížením, jejichž organizmus je vystaven velkému stresu.
  • Sportovci a lidé s vysokou fyzickou zátěží a tendencí k častým křečím.
  • Studenti ve zkouškovém období mající potřebu se lépe a déle soustředit.
  • Senioři, jejichž tělo hořčík hůře vstřebává. Navíc často užívají léky, které vstřebávání hořčíku zhoršují.
  • Lidé konzumující alkohol, který podporuje odplavování hořčíku.

Hořčík z Mrtvého moře

Trápí vás únava a stres? Možná vám chybí hořčík

Jednou z možných cest, jak hořčík do těla doplňovat, je pravidelné pití minerálních vod a zaměření se na potraviny s vysokým obsahem hořčíku. Mezi takové patří luštěniny, listová zelenina, ořechy či bylinky jako bazalka a majoránka. Druhou variantou je doplňování magnezia pomocí doplňků stravy. Zde doporučujeme se zaměřit na to, odkud byl hořčík získán. Mezi ty nejlepší je považován hořčík z Mrtvého moře. Sůl z Mrtvého moře má totiž velmi bohatou minerální kompozici a obsahuje vysoké procento kvalitního a zároveň přírodního magnezia (tzv. chlorid hořečnatý).

Novinka na trhu!

Magnezum Dead Sea z prémiové řady Da Vinci Academia je jedinečný doplněk stravy s unikátní kombinací přírodního hořčíku z Mrtvého moře (Dead Sea) a vitaminy B6 a B12, díky které budete lépe zvládat únavu a vyčerpání.

Trápí vás únava a stres? Možná vám chybí hořčík


8.7.2020, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

DonnaHAIR FORTE DonnaHAIR FORTE
Jediná tobolka doplňku stravy DonnaHAIR® FORTE obsahuje zvýšenou dávku aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu, který podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá při lámání a třepení. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket