Pečujte o své vlasy s láskou

Pečujte o své vlasy s láskou

Každá žena si přeje, aby její vlasy vypadaly vždy krásně a zdravě. Bohužel urputná touha po dokonalých vlasech někdy vede k jejich ničení. O vlasy je potřeba pečovat správně a nevystavovat je nežádoucím faktorům, které jim neprospívají. Co vašim vlasům nejvíce škodí a co naopak pomáhá?

Kvalitu vlasů rozeznáte obyčejným pohlazením. Poškozené vlasy jsou často na dotek drsné, tvrdé a nepoddajné. Důvodem všeho je poškozená vlasová kutikula, za jejíž otevření a následné poškození může nejčastěji nevhodná péče. Čemu se vyhnout a na co se naopak při úpravě vlasů zaměřit?

Barvy a odbarvovače

Čím méně chemických prostředků, tím lépe pro vaše vlasy. Nejhorší jsou samozřejmě barvy a zesvětlovače, a to zejména ty méně kvalitní, které mohou vlasy poškodit nenávratně. Když už se vydáte touto cestou, vyberte si odborníka, který této problematice rozumí a vlasy vám nepoškodí víc, než je nezbytné.

Nešetrná úprava vlasů

Jakákoli tepelná úprava vlasů, ať už se jedná o foukání, kulmování či žehlení, představuje pro vaše vlasy obrovskou zátěž. Pokud víte, že se kulmy či žehličky nedokáže vzdát, zkuste jejich používání alespoň co nejvíce omezit a nenastavovat teploty nad 180 °C. Zapomínat byste neměli ani na ochranné vlasové přípravky. Pokud svazujete vlasy do culíků, copů či drdolů, měla byste se vyvarovat příliš těsným gumičkám. Vlasy se kvůli nim stávají křehčí, třepí se a lámou. Nejlepší jsou gumičky látkové nebo volnější plastové.

Dopřejte vlasům kvalitní šampon

Prvním krokem v péči o vlasy je správný výběr šamponu. Šampon by měl totiž vaše vlasy nejen umýt, ale také zregenerovat, posílit a především chránit. Ve složení vašeho šamponu by proto neměl chybět keratin, kreatin a elastin. Tyto látky totiž dokáží revitalizovat vlasovou buňku, posilovat povrchovou strukturu vlasu a chránit vlasy před degenerativními vlivy (UV záření, barvící a stylingové prostředky, fénování, žehlení apod.).

Co dělat po umytí?

Optimální je mýt vlasy každé dva až tři dny. Je důležité mít na mysli, že těsně po umytí jsou vlasy nejcitlivější. Měli byste se proto vyvarovat nadměrnému vysoušení nebo tření ručníkem do sucha. Místo toho jednoduše vodu z vlasů ručníkem vymačkejte. Následně pak vlasy rozčesejte, a to bez použití jakékoliv síly. Jinak své čerstvě umyté a stále citlivé vlasy poškodíte. Vaše vlasy jistě správnou péči uvítají a odmění se poddajností a hedvábným leskem.

Kvalitní šampon z lékárny

DonnaHAIR® PERFECT – regenerační šampon, který je určen pro každodenní péči o poškozené a namáhané vlasy se sklonem k třepení a lámání. V jeho složení naleznete kreatin, keratin a elastin, které obnovují, posilují a dodávají objem a lesk vašim vlasům. Šampon obsahuje také extrakt z Green tea, který vlasy chrání před degenerativními vlivy jako je barvení, fénování či žehlení, a navíc také před slunečním zářením, mrazem a cigaretovým kouřem.

Pečujte o své vlasy s láskou


7.5.2020, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

DonnaHAIR FORTE DonnaHAIR FORTE
Jediná tobolka doplňku stravy DonnaHAIR® FORTE obsahuje zvýšenou dávku aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu, který podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá při lámání a třepení. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket