Zhubněte chytře do plavek! Podpořte proces trávení a zažívání!

Zhubněte chytře do plavek! Podpořte proces trávení a zažívání!

Léto klepe na dveře a plavková sezóna je opět tady! Jak se zbavit nadbytečných zimních kilogramů, které vaší postavě dvakrát nelichotí? Uvidíte, že je to snadnější, než si myslíte. Pokud se vás nadbytečná kila stále drží jako klíště, je čas zařadit do svého hubnoucího plánu několik vztyčných bodů.

Hubnutí je proces, který je potřeba v první řadě pořádně nastartovat, aby mohlo dojít k postupnému váhovému úbytku. Jaká je tedy nejsnadnější cesta? Změnit jídelníček, podpořit své trávení a také zařadit pravidelný pohyb do svého plánu dne.

Heslo dne číslo 1: Hubnutí začíná v hlavě

Při hubnutí je velkou chybou zaměřit se pouze na fyzické aspekty – dietu a cvičení. Jídlo má totiž také svou emocionální stránku, jelikož jeho konzumace vyvolává psychickou pohodu. Mozek reaguje na oblíbené jídlo vyloučením dopaminu, který hraje důležitou roli při potěšení a také při vzniku závislostí. Každý člověk, který stojí před cílem trvale zhubnout, musí nejdříve pochopit emoční napojení k jídlu. Než začnete jíst, se proto nejdříve sami sebe zeptejte, zda opravdu máte hlad.

Heslo dne číslo 2: Pohyb je základ

Problémy spojené s trávením jsou často doprovázeny nepříjemnými pocity v žaludku a pod žebry, především po jídle. Vyberte proto pro vaše tělo pohyb, které tyto pocity eliminuje. Správný pohyb určitě patří do denního plánu, jelikož vždy byl a je důležitý pro správnou harmonii a tělesnou rovnováhu. Co třeba vyzkoušet pověstnou jógu, kde se naučíte nejen správně dýchat, ale také neustálé napínání svalů vede k uvolnění nežádoucích toxinů ven z těla. Jóga je rovněž proslulá pro stimulaci vnitřní energie a redukci stresu. V posledních letech se prokázalo, že do jisté míry rovněž stimuluje lymfatický systém.

Heslo dne číslo 3: Zelenina pro každý den

Minimální dávka zeleniny na jeden den je 600 gramů. Ideální je ta, která je čerstvá a není upravená tepelně. Vhodné jsou také šťávy z citrusů a citrónů. Výborným tipem, který podpoří váš trávicí trakt je skořice. Toto jedinečné koření má řadu schopností a některé z nich přispívají k lepšímu hubnutí, jelikož skořice čistí střeva od parazitů a nežádoucích mikroorganizmů. Díky tomuto pročištění dochází k lepšímu vstřebávání živin a k dokonalejšímu trávení jídla, přičemž se tělo zároveň efektivněji zbavuje škodlivých látek.

Heslo dne číslo 4: Bez vlákniny to nepůjde

Bílé pečivo zaměňte za celozrnné. Sladkosti a moučníky nahraďte ovocem, které obsahuje rozpustnou vlákninu. Vláknina je také důležitá pro zlepšení zažívání, pomáhá při hubnutí a dokonce i při snižování hladiny cholesterolu. V neposlední řadě zvyšuje objem stravy v žaludku a vyvolává pocit nasycení. Dostatečný příjem vlákniny podporuje peristaltiku střev a má pozitivní vliv na trávení. Dostatek vlákniny chrání i před civilizačními chorobami, jako jsou rakovina trávicího ústrojí, srdeční onemocnění, cukrovka, vysoká hladina cholesterolu a obezita.

Chytře na redukční dietu!

Držíte redukční dietu, upravujete trávení a zažívaní nebo konzumujete nedostatečnou či nekvalitní stravu? Právě pro vás je určen osvědčený tradiční český přípravek z lékárny! UniLakt skořice jsou vlákninové tablety obsahující probiotickou kulturu a řasu chlorellu, která napomáhá k úpravě trávení a zažívání. V tomto jedinečném doplňku stravy naleznete také skořici, jež podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. V neposlední řadě je přípravek obohacen o vitamin C, který udržuje normální funkci imunitního systému. Právě ten bývá vlivem nevhodného stravování často oslaben.

Zhubněte chytře do plavek!  Podpořte proces trávení a zažívání!


15.5.2020, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

DonnaHAIR FORTE DonnaHAIR FORTE
Jediná tobolka doplňku stravy DonnaHAIR® FORTE obsahuje zvýšenou dávku aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu, který podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá při lámání a třepení. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket