Kyselina močová – co to je a jak podpořit její vylučování?

Kyselina močová – co to je a jak podpořit její vylučování?

Ukázaly vám testy u doktora zvýšenou hladinu kyseliny močové? V poslední době je tento problém jako epidemie a nejspíše se jedná o daň za nezdravý životní styl. Ale co to vlastně znamená a jak podpořit správné vylučování kyseliny močové z těla ven?

Kyselina močová je za normálních okolností vyplavována z těla močením. Ovšem při její zvýšené produkci nedokáže jedinec tento vysoký nadbytek z těla zcela vyloučit a její hladina v těle se začíná zvyšovat. Kyselina močová se dostatečně nerozpouští a následně dochází k její krystalizaci. Vytvoří se jehličkovité tvary, které se usazují v okolí kloubů. To zapříčiňuje především větší zátěž pohybového aparátu a problémy s ním spjaté.

Příčiny a příznaky

Zvýšená hladina kyseliny močové může být dána i geneticky. Ve většině případů ji však zapříčiňují nevhodné stravovací návyky. Nejčastěji se jedná o vysokou konzumaci masa a také nadměrné pití alkoholu. Prvním viditelným postiženým místem na těle bývá palec u nohy, který napuchává a začervenává. Při ignoraci tohoto prvního příznaku hrozí vážnější poškození kloubů či problémy s ledvinami.

Jak se stravovat?

Prvním krokem při léčbě je úprava stravování a životního stylu. Díky tomu podpoříte nejen lepší vylučování kyseliny močové z těla ven, ale také zredukujete váhu, která zatěžuje ohrožené klouby. Důležité je omezit potraviny s vysokým obsahem purinů. Právě ty se vyznačují nadměrnou tvorbou kyseliny močové.

Tyto potraviny NE

  • Maso (především z mladých zvířat a zvěřina).
  • Vnitřnosti (játra, ledviny, srdce, apod.).
  • Uzeniny, masové polévky a vývary.
  • Tučné sýry a celozrnné výrobky.
  • Čokoláda, kakao, kofein.
  • Špenát, houby, luštěniny.
  • Alkohol.

Co naopak ANO

V přírodě však existuje celá řada látek, které napomáhají kyselinu močovou v organizmu rozpouštět. Vyzdvihnout je potřeba především kyselou višeň obsahující antokyany a bioflavonoidy, které jsou účinné antioxidanty a brání vzniku zánětů v těle. Pomocníkem jsou i semena celeru, které mají výborné močopudné účinky. Pokud budete hledat vhodný doplněk stravy, zaměřte se také na to, aby obsahoval zinek. Ten totiž přispívá k normální syntéze DNA.

Řešení představuje posílený doplněk stravy Enzycol® DNA+. Jeho unikátní složení napomáhá k omezení kyseliny močové1,2 a podporuje její lepší vylučování z těla2 . Přípravek obsahuje komplex přírodních látek Multi CleanUPTM, kde původní trojkombinace extraktu z 1kyselé višně, 2celeru a vitaminu C je nyní obohacena o extrakt z pistácie a kurkumin. Díky přidanému +zinku je DNA pod kontrolou.

Kyselina močová – co to je a jak podpořit její vylučování?ENZYCOL tob.100+40


27.8.2020, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

DonnaHAIR FORTE DonnaHAIR FORTE
Jediná tobolka doplňku stravy DonnaHAIR® FORTE obsahuje zvýšenou dávku aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu, který podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá při lámání a třepení. » více o produktu

 
Anketa

Co byste na svém těle ráda vylepšila?

Archiv anket