Zakročte proti ekzému přírodní cestou

Zakročte proti ekzému přírodní cestou

Atopický ekzém je chronické onemocnění postihující až 10 % dospělé populace, přičemž u dětí je jeho výskyt dokonce ještě častější. Atopický ekzém představuje zvýšenou citlivost kůže a sliznic vůči dráždivým látkám – alergenům. Jeho typickým projevem je střídání období akutních obtíží a zklidnění během remise.

Proč vzniká ekzém?

Atopická pokožka je příznačná svou narušenou lipidovou ochrannou vrstvou, kvůli níž dochází ke snížení hydratace pokožky a zvýšené náchylnosti vůči alergenům. Těmi jsou nejčastěji potraviny, pyly, prach nebo například zvířecí srst. Na průnik alergenů reaguje imunitní systém zánětem, který způsobuje svědění, pnutí a začervenání pokožky, nebo například i rýmu či svědění a pálení očí.

Pravidelná péče o atopickou pokožku

V závislosti na intenzitě aktuálních projevů atopie a celkové závažnosti onemocnění je přistupováno také k léčbě. Během remise je vhodné pokožku pravidelně promazávat pomocí emolienčních přípravků, která mají za cíl nahradit ztrátu kožních lipidů a zajistit tak kůži dodatečnou hydrataci a obnovu její kožní bariéry. Doporučit lze například přípravky s obsahem konopného oleje, panthenolu či rašeliny.

Období akutních projevů atopie

Během akutních obtíží je občas, s ohledem na potřebu rychlého zmírnění nepříjemného svědění, pálení, pnutí pokožky a eliminaci poškození pokožky škrábáním či vznikem prasklin, přistupováno k léčbě s nežádoucími vedlejšími účinky. Často jsou lékaři nasazovány kortikoidy – steroidní hormony, které potlačují přirozenou imunitní funkci organizmu. V tomto případě zánětlivou reakci pokožky na alergeny. I kortikoidy mají však své nevýhody: častou recidivu obtíží po jejich vysazení a riziko ztenčování pokožky či vzniku strií při dlouhodobém užívání.

Jak zatočit s ekzémem bez vedlejších účinků

Vzplanutí atopického ekzému lze však řešit také přírodní cestou. Skvělou volbou jsou v tomto ohledu přípravky se sníženým pH a kyselinou mléčnou. Tato kombinace totiž dokáže rychle a účinně zmírnit nejen svědění a pálení pokožky, ale také její zarudnutí. Vhodné jsou také krémy s obsahem konopného oleje, který má schopnost obnovovat přirozenou kožní bariéru, či protizánětlivě působícím bambuckým máslem. Nespornou výhodou přírodních přípravků je jejich schopnost řešit ekzém bez nežádoucích vedlejších účinků.

Zakročte proti ekzému přírodní cestouExema zklidňující krém s mírně kyselým pH je určený pro péči o svědivou, citlivou nebo zarudlou pokožku při projevech ekzémů u dětí i dospělých.


4.9.2020, | Rubrika: KRÁSA A SEX | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

Cannaderm Hemox gel na hemoroidyCannaderm Hemox gel na hemoroidy
Zdravotnický prostředek s konopným extraktem určený k léčbě hemoroidů. Svým inovativním složením a mechanizmy účinku zkracuje dobu obtíží, úlevuje od bolesti, tlumí zánět a krvácení. » více o produktu

 
Anketa

Používáte doplňky stravy?

Archiv anket