Jak si užít podzim

Jak si užít podzim

Mnoho lidí považuje podzim za smutné období. Teplé dny odcházejí a s nimi může odcházet naše dobrá nálada a občas i kondice. Během přechodného období je důležité myslet nejen na správné fungování našeho organizmu, aby nás nepřekvapila viróza, ale také z hlediska psychického zdraví. Inspirujte se přírodou, která se po náročném létě zklidňuje a přechází z aktivního období do období plození, růstu a odpočinku.

Sledujte ty krásné barvičky

Červená, oranžová, žlutá, zelená – to že jsou smutné barvy podzimu? Nejsme přece medvědi, abychom se před chladem schovávali celý podzim a zimu. Vyrazte na procházku, kde se na každém kroku s těmito pozitivními barvami potkáte. A především vás pohyb na čerstvém vzduchu vytrhne z podzimní ponurosti. S dětmi můžete posbírat kaštany, listy a žaludy a společně vyrábět například zvířátka a připomenout si tak dětství.

Dýně, dýně a zase dýně

Dýně k říjnu a především Halloweenu neodmyslitelně patří, a proto se s ní teď setkáme na každém kroku. Vyzkoušejte v oblíbené kavárně dýňové latté nebo si doma upečte dýňové cupcaky.

Udělejte si to doma hezké

Teplo domova je při chladných večerech vším. Dopomoci k tomu vám mohou svíčky či aromalampy, teplé deky, horký čaj či svařák. A hlavně přítomnost svých blízkých. Nejste-li procházkový typ, návštěvní typ určitě ano. Podzim je proto ideální dobou navštívit své nejbližší, což vám nemůže přinést nic lepšího než dobrou náladu a zahřátí u srdíčka.

Dopřejte si relax

Zapomeňte na školní, pracovní či jiné starosti všedních dní a odpočívejte. A nezapomeňte, odpočinek může být i aktivní. Proč na podzim nezačít například s jógou. Během cvičení se uvolňují endorfiny, neboli hormony štěstí, které navozují dobrou náladu a mají velice příznivý vliv na lidský organismus. Není-li pohyb přece jen nic pro vás, ulehněte do vany s oblíbenou knihou a dopřejte si domácí lázně.

Nezapomeňte na své zdraví

I přes všechna pozitiva podzimu nás mohou bohužel i nepříjemně překvapit virózy, které na nás číhají na každém kroku. Posilte proto svou obranyschopnost preventivně a v případě rýmy, kašle či nachlazení zavítejte do své lékárny.

  • Základem obranyschopnosti je čisté střevo. Rozmnožování škodlivých látek ve střevech omezují probiotika. Mezi nejčastěji používané kmeny probiotik patří laktobacily. Jelikož jich v potravinách nalezneme méně, než je potřeba, užitečnější je užívat doplňky stravy obsahující správně vybrané a vyvážené kombinace látek – například Laktobacily SWISS Imunit pro dospělé nebo Laktobacily JACK LAKTOBACILÁK IMUNIT pro děti.
Jak si užít podzim

Jak si užít podzim


7.10.2020, | Rubrika: ZDRAVÍ RODINY | tisk Vytisknout článek
Diskuze

* povinné údaje

Více informací
Doporučujeme

CannamediQ® OrtopedenCannamediQ® Ortopeden
je jedinečný doplněk stravy s konopím, mimořádně vysokým obsahem glukosaminu a extraktem kurkumy pro podporu dobrého stavu a posílení celého pohybového aparátu. » více o produktu

 
Anketa

Jaký nejčastější dárek na Vánoce věnujete svým rodičům?

Archiv anket